Marta Kubišová slaví 79. narozeniny v záplavě darů. Už devětkrát jsem šlapala schody, je to příšerné i milé, říká

Zpěvačka Marta Kubišová
Zpěvačka Marta Kubišová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2021

Národem milovaná zpěvačka Marta Kubišová v pondělí slaví 79. narozeniny. Veškeré oslavy s nimi spojené už má za sebou, ale od rána jí je doručována záplava darů a klidu si tak moc neužije. Pro některé z darů navíc ani sama nenajde využití a tak musí přemýšlet, kam je dál předat. "Osmdesátiny budu slavit tak, že si to vyjednám na Homolce a půjdu si tam na dva dny lehnout," řekla pro ŽivotvČesku.cz dobře naladěná Marta Kubišová, jejíž narozeninový den rozhodně není odpočinkový, přestože ho tráví doma.

Marta Kubišová je známá nejen pro svůj nádherný hlas, ale i pro svou lásku ke zvířatům, ochotu jim pomáhat a skromnost. K posledním narozeninám před kulatými osmdesátinami začala dostávat dárky od přátel i příznivců už s dvoutýdenním předstihem, přesto se během dnešního dne nezastavila. U dveří jí neustále zvonili kurýři s dalšími dary a tak i den doma pro ni byl vyčerpávající.

"Já už jsem devětkrát šlapala schody a teď tu sedím mezi nádhernými květinami a říkám si, že kdybych si nevzala prášek, tak už jsem tuhá (směje se). Je to příšerné, ale přitom milé. Vypadá to nevděčně, že si ještě stěžuju, ale jak to může jeden člověk zvládnout? Je to od božího rána. Teď už je klid, je mi dobře. Dnes ráno jsem dostala pugét se 79 růžemi a když mi ho kurýr vynesl nahoru, tak jsem podklouzla a málem jsem i s tou kytkou vletěla do sprchového kouta, kam jsem ji chtěla dočasně dát, než pro ni najdu vázu," popsala Marta Kubišová pro ŽivotvČesku.cz svůj hektický narozeninový den.

Oslavy narozenin v následujících dnech už nejsou v plánu. "My už máme všechno předem oslavené a odbyté. Dál už slavit nebudu. Osmdesátiny budu slavit tak, že si to vyjednám na Homolce a půjdu si tam na dva dny lehnout (směje se). Už před čtrnácti dny mi začaly chodit dárky, například obrazy, ale mám to tu tak přecpané, že to pak budu dávat do dobročinných charit. Ale třeba zrovna můj obraz nevím, komu bych měla nutit. To nikomu nedáte a já si ho vystavit nemůžu, už tu mám plno obrazů. Takhle to holt dopadá s krásnými a dobře myšlenými dárky," prozradila zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz jaké má potíže se záplavou dárků.

"Hodně dárků se dá využít, třeba jsem si tu rozbalila džbán, který je plný pro kočky a pro psy, tak to vím, kam dám a komu to udělá radost. Ale můj obraz, na kterém si ani nejsem podobná, to určitě dávat nikomu nebudu. Ale přece autorovi neřeknu, aby si to vzal zpátky," řekla pro ŽivotvČesku.cz Marta Kubišová s tím, že za dárky a za to, že si na ni lidé vzpomněli, je vděčná, přesto si nemůže už jen z důvodů prostoru nechat vše.

Přestože by na své narozeniny mohla odpočívat, číst si či sledovat televizi, Martu Kubišovou už nyní sužují myšlenky na další Vánoce v pandemii. Případného lockdownu se neděsí, protože má strach chodit mezi lidi a nákupy vánočních dárků jí proto dělají těžkou hlavu.

"Já už teď mám hrůzu z Vánoc, protože opravdu nevím, kdy nakoupím dárky. Známí mi navíc doporučují, abych moc nechodila mezi lidi, pan profesor Neužil mi nedovolil udělat říjnový program. Kde je víc lidí než tři, tam nemám chodit. Toho se držím, takže nevím, jak nakoupit na Vánoce. Po internetu si dárky sama objednat neumím. Prolézání obchodů se já bojím, začínám si s tím lámat hlavu," dodala Marta Kubišová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.