Martin Maxa odpověděl na dotaz, kolik měří obvod jeho bicepsu. Ohledně centimetrů u něj ale zavládla mírná nejistota

Martin Maxa
Martin Maxa
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 8. 2022

Absolvent fakulty tělesné výchovy a sportu Martin Maxa (61) je známý zejména tím, že o svou postavu vždy pečoval, na čemž se doposud nic nezměnilo. Nadaný zpěvák se stále udržuje ve vynikající fyzické kondici, a to zejména tím, že si lidově řečeno pravidelně dává do těla. "Jednou do týdne si dám 2500 dřepů, podobně na tom jsem s kliky, kterých si dávám 700, a to v sériích za půl hodiny," popsal pro ŽivotvČesku.cz zpěvák. Redakce mu položila dotaz, na který sice odpověděl, ale s mírnou nejistotou, a to ohledně obvodu jeho bicepsu.

Blonďatý muzikant se vždy pyšnil svalnatou vyrýsovanou postavou. A má ji i dnes, i když přiznává, že udržet si ji je čím dál tím obtížnější a všechno ho bolí. "Po šedesátce je to jednoznačně horší než po třicítce," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz Martin Maxa s tím, že každý den cvičí - střídá především silové a vytrvalostní cviky. Do posilovny nechodí, ke cvičení s činkami se tedy dostane jen velmi zřídka.

Pokud jde pak o obvod jeho bicepsu, domnívá se zpěvák, že by mohl být okolo 45 centimetrů. "To je ale můj odhad. Přiznám se, že nepatřím k těm, kteří si bicepsy přeměřují. Ale lhal bych, kdybych to asi jako každý chlap, co cvičí, někdy v dávné minulosti neudělal. Myslím, že těch 45 centimetrů nebude daleko od pravdy," popsal pro ŽivotvČesku.cz charismatický umělec.

Martin Maxa, rodným jménem Ivan Varga, se narodil v Mostě. Vystudoval FTVS a pyšní se magisterským titulem. Živí se jako zpěvák, skladatel a kytarista. V anketě Český slavík získal v roce 2000 ocenění Skokan roku a v následujícím ročníku se umístil na třetím místě v kategorii Zpěvák roku. Věnuje se také malování a vyzkoušel si i herectví a moderování. Je svobodný a má tři děti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.