Martin Maxa začíná nanovo. Lži měly devastující dopad na můj život. Přišel jsem o rodinu i práci, říká

Umělec Martin Maxa
Umělec Martin Maxa
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 1. 2021

Nové životní období začíná Martin Maxa (59), rodným jménem Ivan Varga, kterému změnil život vzhůru nohama jediný článek vydaný po jeho vystoupení na Svatomartinských slavnostech v Moravské Třebové v roce 2017. Ten ho osočil z napadení neznámého muže a ženy. Obvinění z takového činu mu obrátilo osudové karty a všechno se začalo komplikovat. "Byla to devastace jedné rodiny na základě jednoho článku," uvedl zpěvák pro ŽivotvČesku.cz.

Vystoupení na nádvoří zámku v Moravské Třebové před třemi lety změnilo zpěvákovi Martinu Maxovi život. Bohužel ne v tom pozitivním smyslu, ale naopak.

"Kauza, která vznikla vydáním jednoho článku, měla devastující dopad na můj život. Protože když někdo napíše, že mlátíte ženy a důchodce, což je v podstatě moje cílová skupina, tak se to strašně odrazí na všem. Kvůli tomu článku mi někteří pořadatelé začali rušit koncerty," vysvětlil svůj pohled na věc Martin Maxa pro ŽivotvČesku.cz.

Obžaloba však neměla žádné důkazy k tomu, aby se situace řešila nadále. A tak bylo v srpnu 2019 zastaveno i přestupkové řízení. To byla dobrá zpráva pro očištění zpěvákova jména, protože byl zproštěn viny. Ale následky vzniklé za doby soudních rozepří zanechaly nesmazatelné stopy.

"Měl jsem podepsanou smlouvu i na hlavní roli ve filmu, kterou hrál nakonec Marek Vašut. Produkce mi zrušila smlouvu. Měli pocit, že vzhledem ke stejné cílové skupině filmu jakou mám já, by je to mohlo poškodit. Chápal jsem to, ani jsem se nemohl rozčilovat. Jde jen o to, že to byla příkladná ukázka, jak lživý článek v nějakém bulvárním plátku dokáže zničit člověku život. Nejde se tomu nějak bránit," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který získal doktorský titul na Fakultě tělovýchovy a sportu na Univerzitě Karlově v Praze.

Článek se podle všeho tvářil jako by měl zaručené informace a Martin Maxa spáchal zločin. "Rozmázlo se to v kampani, která trvala rok a půl. Údajně jsem měl mít po koncertě nějakou ženu na pokoji, kterou jsem měl začít mlátit, a ona prchala. Vtrhla do pokoje nějakého důchodce, kam jsem ji měl pronásledovat. To se nikdy nestalo. Je to lež," řekl pro ŽivotvČesku.cz hudebník, který se v roce 2000 stal Skokanem roku v anketě Český slavík a rok poté získal 3. místo v kategorii Zpěvák roku.

S partnerkou byl celých 25 let, ale jejich šťastný vztah podle jeho vyjádření zničila pomluva v článku a mediální kauza, která se následně rozvířila.

"Trvalo to dlouho a my jsme na malém městě, kde se jí posmívali, náš vztah to prostě nevydržel. Finanční situace se zhoršila, protože jsem neměl příjmy a nebyl jsem schopný udržet syna na vysoké škole. Byla to devastace jedné rodiny na základě jednoho článku," popsal pro ŽivotvČesku.cz zpěvák situaci, která podle něj byla následkem pomlouvačné kampaně.

S bývalou přítelkyní už spolu nejsou více jak rok, ale jejich rozchod proběhl v dobrém. "Bylo toho na ni moc a já k ní necítím absolutně žádnou zášť. Najednou byla vystavená obrovskému tlaku a malé město tomu moc nepomohlo. Starala se doma o děti, já jsem vydělával a najednou musela do práce, celé se to změnilo," dodal Martin Maxa pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.