Mastné pekáče v kredenci a letité nánosy prachu. Výměna manželek přinutí diváky okamžitě vzít hadr a mop do ruky

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 1. 2023

Na pořádek v domácnosti má každá maminka svůj vlastní pohled. To ukáže premiérová epizoda již 15. řady Výměny manželek. Puntičkářská Vendy (26), která je zvyklá téměř na sterilní čistotu, si vyzkouší deset dní v rozestavěném domě se dvěma malými dětmi, kde se uklízí spíše povrchově. Oproti tomu Zuzana (25) zažije, jak vychovávají syna dvě maminky, žijící ve společné domácnosti. Jak potvrdila pro ŽivotvČesku.cz kreativní režisérka pořadu Jana Rezková, téma čistoty se v pořadu objevuje velice často.

První rodina z nejnovější epizody Výměny manželek žije v Teplicích v pronajatém bytě 3+1. Vendy (26) je na mateřské dovolené. Její partnerka Nikola (27) se živí jako operátor kvality. Obě dámy spolu mají osmiměsíčního syna Tobiáše. Partnerky jsou spolu dva roky, z toho rok žijí v registrovaném partnerství. Do Výměny manželek se přihlásily čistě proto, že byly zvědavé, jaký je to pocit. Chtějí také světu ukázat, že i dvě holky dokážou dobře vychovat dítě. Nikola by také ocenila, aby si Vendy uvědomila, že existují i důležitější věci, než je úklid domácnosti.

Druhá rodina pochází z obce Lukavice poblíž Klatov. Zde mají vlastní dům, který ještě dostavují. Zuzana (25), jež je na mateřské dovolené, a Petr (29), který se živí jako svářeč, jsou spolu tři roky a mají dceru Elišku (1) a syna Jakuba (3). Do Výměny je sice přihlásili z legrace kamarádi, oba ale uznávají, že ve vztahu mají problém shodnout se na přístupu k výchově dětí. Petr si od účasti také slibuje, že by jeho žena mohla začít být pořádnější.

V nové rodině si Vendy porozumí s Petrem, ale je nepříjemně překvapená, když zjistí, jaký nepořádek ukrývá na první pohled běžná domácnost Zuzany. Jedná se třeba o špinavé pekáče a pánve se zbytky starého oleje v kredenci, znečištěné dětské vybavení nebo nánosy prachu, který se na daných místech střádá nejspíš pořádně dlouho. Petra proto nabádá, aby své drahé polovičce pořádně promluvil do duše.

Špatně uklizené domácnosti jsou ve Výměně manželek poměrně časté téma. "Každý má hranici toho, co mu ještě připadá jako přijatelné životní prostředí, úplně jinde. Je pravda, že nepořádní lidé tím vlastně nikomu neubližují. Trochu se to samozřejmě komplikuje, pokud takoví lidé mají děti. Malému dítěti nepořádek nevadí, když v takovém prostředí vyrůstá," zamyslela se pro ŽivotvČesku.cz nad hranicí toho, co je ještě normální, Jana Rezková, kreativní režisérka pořadu.

Výměna manželek je jedním z nejoblíbenějších pořadů v Česku. V loňském únoru, kdy bylo odvysíláno pět premiérových dílů, byl průměrný podíl na sledovanosti 28,38 procenta v cílové skupině 15–54, reality show bodovala zejména u mladšího ženského publika 15–34 let (share 42,14 %).

Vendy z Výměny manželek
Vendy z Výměny manželek
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.