Matka 3leté holčičky skončila s těžkou otravou v nemocnici. Na vině je prý jídlo známého fastfoodu

Mladé Britce způsobily otravu údajně kuřecí nugety
Mladé Britce způsobily otravu údajně kuřecí nugety
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 10. 2020

Lily Denton (23), matka tříleté dcery Autumn, zažila strašné chvíle utrpení a bolesti po konzumaci oblíbeného smaženého jídla z celosvětově známého fastfoodu. Strávila několik dní v nemocnici na kapačkách, a v ohrožení byla dokonce její malá holčička. Těžkou otravu jídlem u ní prokázala lékařská vyšetření a nyní se snaží vzpamatovat z otřesného zážitku, kterým musela projít. Oficiální vyjádření společnosti k incidentu ji rozhodně neuspokojilo.

Krušné dny prožila 23letá Britka Lily Denton, která koupila pro rodinu velký box kuřecích nuget ve známém fastfoodu McDonald´s. Doma se pustila se do jídla, ale chvíli nato si všimla, že je uprostřed jednoho kousku zvláštní červenohnědý útvar. Pojala podezření, že s kuřecím masem není něco v pořádku. O půl hodiny později začala pociťovat nepříjemný tlak v žaludku. Přidala se nevolnost a sílící křeče v břiše. "Moje dcera si začala stěžovat na bolesti bříška, ale jí a mému partnerovi to polevilo. Jenže se mnou to bylo stále horší," citoval Lily Denton britský Mirror. Když bolest začala být už nesnesitelná, odvezla ji kamarádka do Fakultní nemocnice Leed General Infirmary v centru anglického Leedsu. Ale sanitka ji nakonec převezla do nedaleké Fakultní nemocnice St. James´s University.

Hned po příjezdu dostala nitrožilně antibiotika, kapačky a také morfin na zmírnění ukrutých bolestí, které přirovnávala až k porodním kontrakcím. V nemocnici strávila celé dva dny a lékaři se snažili najít příčinu jejího kolapsu. Navíc ji trápilo, že se nemůže postarat o svoji malou dceru, která zůstala v péči jejího partnera. "Opravdu jsem si vyplakala oči a nechápala jsem, co se děje. Nikdy jsem neměla něco tak vážného. Samozřejmě mi brali krev na testy a výsledky prokázaly infekci. Museli mi dát morfin, protože jsem měla pocit, že mi explodují ledviny," popsala svůj stav matka tříleté Autumn. Vzorek stolice nakonec odhalil přítomnost termofilní bakterie Campylobacter, která u lidí vyvolává tzv. Kampylobakteriózu, průjmové onemocnění spojené mimo jiné se špatnou úpravou drůbežího masa.

A jak se k tomu vyjádřila společnost vlastnící řetězce oblíbených fastfoodů po celém světě? "Bezpečnost a kvalita potravin jsou pro nás nanejvýš důležité. Klademe velký důraz na kontrolu kvality a dodržujeme přísné standardy, abychom předešli jakýmkoli nedokonalostem. Je nám líto, že jsme zaregistrovali takovou zkušenost naší zákaznice. Jakmile jsme se o tom dozvěděli, zahájili jsme šetření a zapojili jsme také náš tým ze zákaznické služby, který potvrdil, že nemáme žádné takové další zprávy zákazníků s podobnou zkušeností," reagoval mluvčí společnosti McDonald´s, jak uvedl britský Mirror.

What a joke #mcdonalds McDonald's! You gave me #campylobacter and nearly killed me !!! So this right here is the reason...

Zveřejnil(a) Lily Denton dne Úterý 13. října 2020

Lily Denton skončila v domácí léčbě a je pod dohledem praktického lékaře. Začala si také hledat informace k životnímu pojištění, protože během svého pobytu v nemocnici se obávala toho, že zemře a zanechá svoji dceru Autumn nezaopatřenou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.