Matka čtyřměsíčního dítěte promluvila k lidem. Je mi strašně líto, že jsem na malou chvíli usnula, uvedla

Matka kontaktovala polici v pátek v 18.30 hodin.
Matka kontaktovala polici v pátek v 18.30 hodin.
Foto: Archiv / Twitter
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2020

K případu mrtvého čtyřměsíčního kojence z Mělnicka vydala policie další informace. Mluvčí středočeských policistů uvedla, že z výsledků pitvy mrtvého kojence je prokazatelné, že nedošlo k cizímu zavinění. K tragické události se vůbec poprvé vyjádřila i matka dítěte.

Dnešní výsledky soudní pitvy vyloučily cizí zavinění. Násilná smrt či cizí zaviněni byly soudní pitvou vyloučeny. Podezřelé osoby, které jsme v souvislosti s případem zadrželi a vyslýchali, byly dnes propuštěny. V této chvíli je to rodinná tragédie, určitě se nejedna o nějaký trestný cín, závažný zločin vraždy a podobné,“ uvedla pro Život v Česku policejní mluvčí Středočeského kraje Lucie Nováková.

Výslech podstoupila matka už v sobotu. Spekuluje se, že druhou osobou byl dědeček dítěte. Pátrání po malém chlapci bylo vyhlášeno v pátek odpoledne. Matka tvrdila, že jí dítě někdo vzal i s kočárkem, když usnula v hořínském zámeckém lesoparku.

Policie doposud neuvedla, co bylo příčinou smrti. V neděli odpoledne se k smrti svého syna poprvé vyjádřila na sociální síti jeho matka. „Pro všechny informované: Policie dnes prokázala, že se nejednalo o mé zavinění a propustili mě. Takže nechte můj profil na pokoji, bude dřív nebo později smazán,“ uvedla.

Přišla jsem o mého synka

„Stalo se to, čeho jsem se nejvíce bála. Přišla jsem o mého malého synka, kterého jsem milovala, snažila jsem se, aby měl to nejlepší. Občas jsem na to neměla sílu. Bylo to něco pro mě nového," pokračovala.

Lituji toho, že jsem nebyla skvělá máma, kterou jsem měla být. Je mi strašně líto, že jsem na malou chvíli usnula a malý nikde. Modlila jsem se, aby se našel. Ale ta zpráva mi vyrvala srdce. Bohužel čas nevrátím. Chtěla bych ho mít znovu v ruce a držet ho. Je strašný přijít o část mě. Pro ty, co si o mně udělali názor, bych chtěla poprosit, aby mě aspoň v tuto dobu nechali být, a nepsali tak hnusné věci. Děkuji,“ uzavřela matka dítěte.

O matce dítěte se ale zároveň mluvilo v souvislosti s tím, že vedla zhýralý život. Bezvládné tělíčko bylo podle dostupných informací nalezené poblíž řeky parku, kde dítě mělo zmizet. Policie tak v sobotu krátce po 17 hodině ukončila pátrání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.