Šlo o plán, nebo návykové látky? Matka mrtvého kojence prodávala pár dní před synovou smrtí jeho věci

Mladá žena prodávala věci před smrtí svého syna.
Mladá žena prodávala věci před smrtí svého syna.
Foto: Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2020

Pátrání po čtyřměsíčním Tadeáškovi z Hořína na Mělnicku policisté po dni ukončili. Chlapečka bohužel nalezli bez známek života. Jeho zmizení v pátek oznámila jeho matka s tím, že na chvíli usnula v zámeckém parku a po probuzení už byl kočárek s jejím synem pryč. Redakci Život v Česku se podařilo zjistit, že matka dítěte prodávala synovy věci krátce před jeho smrtí. Nabízí se mnoho variant. Mezi nimi i to, že mohlo jít o plán.

Policisté smutnou zprávu oznámili v sobotu krátce po páté hodině odpoledne. „Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony,“ uvedla pro ŽvČ mluvčí středočeské policie Eva Hašlová.

Bezvládné tělíčko bylo podle dostupných informací nalezené poblíž řeky parku, kde ho měli matce ukrást. Policie šla po horké stopě okolo třetí hodiny odpoledne. Tedy v době, kdy se stáhly tři desítky hasičů.

Prodávala dětské věci

Podle výpovědí lidí z okolí mladé ženy, měla potíže s alkoholem a drogami, a to už v době, kdy byla těhotná.

Redakci se podařilo zjistit, že krátce před smrtí dítěte prodávala jeho věci. Podala si i inzerát na prodej dětské autosedačky. Podle výpovědi jedné z kamarádek, která se svěřila redakci Život v Česku, měla matka kojence nabízet i oblečení. "Buď to potřebovala na drogy, jídlo, nebo se maličkého chtěla zbavit. To nevím, do hlavy jsem jí neviděla, ale přišlo mi to divné," uvedla známá matky.

Policie v souvislosti s úmrtím kojence nařídila soudní pitvu. Bližší informace zatím neoznámila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.