Matka Evy Pilarové zemřela po oslavě 106. narozenin. Měla požehnaný věk, řekl zeť Jan Kolomazník

Zpěvačka Eva Pilarová s maminkou Františkou Bojanovskou
Zpěvačka Eva Pilarová s maminkou Františkou Bojanovskou
Foto: Tomáš Vrbenský,Helena Štefanová / CNC / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2021

Jen krátce po 106. narozeninách zemřela Františka Bojanovská, maminka zpěvačky Evy Pilarové (†80). Dne 27. června skonala v domově pro seniory, kam se uchýlila po smrti své dcery. Tu přežila o více než rok. "Zemřela v neděli, dozvěděl jsem se to od sestřenice," řekl pro ŽivotvČesku.cz manžel Evy Pilarové Jan Kolomazník (69).

Fenomenální zpěvačka Eva Pilarová zemřela v březnu 2020 po dlouhé nemoci. Její maminka Františka Bojanovská dovršila 22. června 106. narozeniny, jen pět dní nato zemřela. O jejím skonu informoval deník Blesk, podle kterého neproběhla již ani oslava narozenin, protože se maminka zesnulé umělkyně necítila dobře.

Svou dceru přežila Františka Bojanovská o rok a několik měsíců. "Zemřela v neděli, dozvěděl jsem se to od sestřenice. Měla požehnaný věk, zemřela pár dnů po 106. narozeninách," řekl pro ŽivotvČesku.cz manžel Evy Pilarové Jan Kolomazník.

Maminka Evy Pilarové skonala v domově pro seniory. Tam se uchýlila po smrti dcery, protože potřebovala stálou péči. Zdravotní stav a vzdálenost jí bohužel nedovolily ani účast na zádušní mši za zpěvačku, která se kvůli pandemii koronaviru konala v Praze na Strahově až 3 měsíce po jejím skonu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.