Matka Milly Jovovich chtěla být herečkou. Sen si splnila dcera, ona skončila jako uklízečka

Herečka Milla Jovovichová
Herečka Milla Jovovichová
Foto: Showpix
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 12. 2020

Pátý element, Johanka z Arku a v neposlední řadě Resident Evil. Milla Jovovich (45) je kráska z akčních filmů, která má do tuctovky daleko. Ukrajinské kořeny jí pomohly ke slávě, u její maminky (70), která po ní toužila, tomu bylo bohužel naopak. Skončila jako uklízečka a dnes se raduje z úspěchů své dcery.

Milla Jovovich se narodila na Ukrajině a je důkazem, že ne vždy jsou rodičovské ambice promítnuté v dítěti na škodu. Její matka byla v rodné zemi slavnou herečkou a otec byl lékařem, žili si tedy na vysoké noze.

Jovovich chtěl odjet zkusit štěstí do Anglie, kde věřil, že se jako lékař dostane k větším penězům. Celá rodina jela s ním. Když nepřišlo očekávané štěstí, přišlo impulzivní rozhodnutí o stěhování do Ameriky.

Neúspěch

V Americe se Jovovich jako lékař uchytil rychle, Milly matka se na druhou stranu potýkala s problémy. Chtěla se i nadále živit herectvím, v televizi ji ale příliš nechtěli kvůli jazykové bariéře a výraznému přízvuku.

Odmítání jí přineslo velké zklamání a přivedlo ji do finančních potíží, řekla si, že takový osud pro svou dceru nechce. Milla Jovovich tak odmala chodila na konkurzy a castingy ve velkém.

Lékařství přestávalo Jovovichovi vynášet dostatek peněz a Galina se musela dát na úklid a vaření v cizích domácnostech. Jako přistěhovalkyně dostávala menší peníze než tamější pracovníci, ale stačily na to, aby uživila rodinu.

Zlom

Rodičům se nakonec podařilo Millu dostat do dvou filmů, v tu chvíli si ji, k jejich štěstí, začali všímat lovci talentů. Od té doby se Milla dostávala do módních časopisů a nakonec i do televize. Dnes je na ni matka velmi pyšná za všechny úspěchy, které sklidila jako známá osobnost i jako matka tří dětí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.