Matka Ornelly Štikové promluvila o energetické krizi. Podle ní by Markéta Pekarová Adamová měla rezignovat na svoji funkci kvůli svetru navíc

Monika Binias
Monika Binias
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2022

Influencerka a lifestylová koučka Monika Binias (50) sice žije v Německu, ale situaci ohledně energetické krize v Česku přesto sleduje a má na ni jasný názor. "Politici by měli být empatičtější. To, co se děje, je sprosťárna," uvedla pro ŽivotvČesku.cz s tím, že za slova o svetru navíc by předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR měla rezignovat.

Monika Binias momentálně žije i s manželem Petrem Biniasem (25) v německém Hannoveru, kde její muž hraje hokej. I přesto se ale zajímá o aktuální dění v Česku - přece jen tu stále má rodinu. Situaci ohledně energetické krize tak hodnotí poměrně negativně. "Sleduji to už proto, že v Čechách stále mám rodiče, sestru a další příbuzné. A rozdíl oproti Německu je to obrovský. Tady se nám ceny pochopitelně také zvedly, ale jen přiměřeně, aby to vzhledem k výplatám dávalo smysl. Navíc máme výši záloh vždy fixovanou na několik let předem," popsala pro ŽivotvČesku.cz influencerka, která se proslavila v bizarní reality show Štiky.

"Šetřit energiemi mi samo o sobě přijde rozumné, je to dobré pro přírodu a plýtvání nemám ráda, takže jsem i doma zavedla různá úsporná opatření. Ale to, co se děje v Čechách, mi nepřijde správné - jsme jedni z největších vývozců elektřiny, ale budeme mít pomalu nejvyšší ceny v Evropě. A jediné, co nám vláda poradí, je další svetr," řekla pro ŽivotvČesku.cz Monika Binias a narážela přitom na výrok předsedkyně strany TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, která občanům místo doporučovala v rámci energetické úspory svetr navíc.

"Ten, kdo tohle říká, by měl raději hned rezignovat na svoji funkci," rozzlobeně řekla Monika Binias. Dodala, že takové výroky jí připadají velmi neempatické a drzé, zvláště když politici většinou finanční potíže nemívají. Pro mnohé rodiny však zdražování může být devastační.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.