Matka zmizelého Tadeáše byla na drogách, říkají příbuzní. Policie pro ŽvČ: Prověřujeme únos i návykové látky

Ilustrační foto - Policie ČR
Ilustrační foto – Policie ČR
Foto: wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2020

Drogy mohou být tím, co stojí za zmizením malého Tadeáše i s kočárkem. Podle rodiny byla Veronika, matka čtyřměsíčního Tadeáše, na drogách. Dokonce na ženu lidé kvůli několikrát volali policii i úředníky sociálního odboru.

Matka čtyřměsíčního Tadeáše v pátek nahlásila, že její syn beze stopy zmizel. Měla usnout v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku, po probuzení už kočárek s miminkem nenašla. Policisté vyhlásili pátrání, zatím bezúspěšné.

V sobotu pro Život v Česku se vyjádřila mluvčí Středočeského kraje. "Bohužel do současné chvíle nemáme nové informace a poznatky. I v sobotu pokračujeme v pátrací akci. Prověřujeme veškeré varianty. Prověřujeme i variantu únosu i návykových látek," uvedla pro ŽvČ mluvčí.

Matka dítěte Veronika před pár dny na sociálním odboru tvrdila, že nemá kde bydlet a nezvládne se o Tadeáše postarat. „Nestarala se. Stávalo se, že jí lidé potkávali opilou s kočárem, všímalo si toho dost okolí, naháněla jí sociálka i policie,“ řekla webu iDNES.cz rodinná známá. O dítě se několik týdnů starala.

Našli jí v krvi pervitin

Veroničin otec jí nabídl, že může bydlet v jeho třípokojovém bytě. Před třemi týdny měla proběhnout rodinná hádka, po které odešla Veronika na sociálku. „Odnesla ho sama na sociálku, že se nezvládá starat. Dělali jí testy na drogy a prokázali jí v krvi pervitin. Tehdy byl Tadeáš týden u nás, starali jsme se o něj,“ dodala příbuzná. 

„Děsím se, co s ním je, on se ještě sám ani nepřetočí na břicho. Je to hrozně hodný chlapeček, ale to dítě prostě žilo v kočáru. Když nám jej dala, nedala nám k němu nic - pleny, jídlo, oblečení... Nic,“ bojí se.

Popis Tadeáše

Chlapeček v době zmizení na sobě měl teplé zelené dupačky na ramínka a modré tričko s krátkým rukávem. Má světlé vlasy, modré oči a měří 55 až 60 centimetrů. Kočárek je šedý s hnědou rukojetí. Značka kočárku je Bebetoluka.

Do policejního pátrání je zapojen i vrtulník.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.