Matthew Perry v 51 letech vypadá o mnoho starší. Na vzhledu Chandlera z Přátel se podepsal alkohol

Herec Matthew Perry
Herec Matthew Perry
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 4. 2021

Herec Matthew Perry (51), který se nejvíce proslavil jako Chandler v seriálu Přátelé, není z celého obsazení nejstarší, ale rozhodně tak vypadá. Uvědomuje si, že za jeho dnešním, ne příliš atraktivním vzhledem, stojí démoni z minulosti. Spoustu let byl závislý na alkoholu a dokonce i prášcích na předpis, dnes už si nedokáže odpustit jen cigaretu a ostatních neřestí se vzdal.

Zatímco seriál Přátelé je dodnes klasikou mezi sitcomy a diváky stále baví, Matthew Perry, známý jako Chandler, si jen těžko hledá role. V 51 letech vypadá alespoň o 10 let starší, moc dobře si ale uvědomuje, že svůj dnešní vzhled zavinil neuváženým chováním v minulosti.

Ostatní herci zvládli slávu s přehledem, Matthew ale ne. "Byl jsem hvězdou ve svém nejproduktivnějším věku, naše šestice byla všude. Zvenčí to vypadalo, že mám vše, po čem by kdo toužil, ale ve skutečnosti jsem byl smutný a osamělý. Byl jsem závislý na alkoholu," řekl Perry v rozhovoru pro televizní stanici BBC.

"Tři roky z celého natáčení si vůbec nepamatuji, byl jsem úplně mimo. Bylo to někdy mezi třetí a šestou řadou. Ale vliv na to neměl už jen alkohol, byl jsem závislý i na lécích na předpis," přiznal Matthew Perry. Léky dostal poté, co utrpěl zranění při nehodě na vodním skútru.

Seriálový Chandler si nechtěl život další závislostí komplikovat úmyslně. "Nechtěl jsem tomu propadnout, ale od začátku se mi líbilo, jak se po těch lécích cítím. Neměl jsem nad sebou kontrolu a žil jsem skutečně nezdravým stylem," připustil herec.

Na pomoc mu přispěchali i kolegové, pro ty ale bylo bolestné, že člověk, kterého mají rádi, nechce jejich názor slyšet. "Vůbec jsem je nevnímal, k tomu, že potřebuji odbornou pomoc, jsem si musel dojít sám. Nakonec jsem se nedal dohromady proto, že se mi zachtělo. Došlo mi, že když se závislostí nezbavím, brzy zemřu," řekl Matthew Perry, který je dnes už léta čistý.

Přestože se nezdravý životní styl podepsal na jeho vzhledu, Matthew Perry dokázal najít lásku svého života a je šťastný. O 22 let mladší přítelkyni Molly Hurwitzovou požádal o ruku, pořídili si spolu pejska a nyní se těší na svatbu. Jediná závislost, které se herec nezbavil, je ta na nikotinu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.