Meghan Markleová se nezúčastní pohřbu prince Philipa. Důvodem překvapivě není kontroverzní rozhovor

Princ Harry s manželkou Meghan
Princ Harry s manželkou Meghan
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2021

Britská královská rodina se připravuje na poslední rozloučení se zesnulým manželem královny Alžběty II. princem Philiphem (†99), vévodou z Edinburghu, které proběhne v sobotu 17. dubna. Účast potvrdil i vnuk princ Harry (36), který se s manželkou a bývalou herečkou Meghan Markleovou (39) rozhodl opustit královskou rodinu a žít ve Spojených státech. Jeho choť se ale pohřbu nezúčastní a má k tomu vážný důvod.

Odchod dědečka prince Harryho velmi zasáhl a přesto, že vztahy s britskou královskou rodinou nejsou zrovna idylické, posledního rozloučení s princem Philipem se mladší syn princezny Diany zúčastní. Už odletěl do Anglie, ale jeho manželka Meghan zůstala v rodinném sídle v americkém Montecitu, kam se přemístili po ukončení královských povinností. Po kontroverzním rozhovoru pohledného páru s moderátorskou ikonou Oprah Winfreyovou (67), při kterém došlo na otevírání citlivých a bolestivých témat, musí jít veškeré neshody s ohledem na smutnou událost a uctění památky manžela královny Alžběty II. stranou.

Budoucí dvojnásobná maminka je v pokročilém stádiu těhotenství, které dvojice oznámila letos na sociálních sítích prostřednictvím fotky Meghan a jejího zakulaceného bříška. Vévodkyně ze Susexu už přivedla na svět prvorozeného syna Archieho Harrisona Mountbattena-Windsora, který 6. května oslaví dva roky. Pár je tentokrát v očekávání holčičky, přiznal to princ Harry během březnového rozhovoru pro americkou stanici NBC. Oba se na děvčátko velmi těší.

Holčička by se měla narodit začátkem června, takže do samotného porodu zbývá pouze několik týdnů, jak uvedl britský Mirror. Jak udává královská tradice, konkrétní datum narození miminka zůstává utajeno. Právě vysoké stádium těhotenství bylo údajně hlavním důvodem, proč Meghan neodletěla na pohřeb prince Philipa společně s manželem. Poslechla tak doporučení lékařů, kteří jí let s ohledem na dítě nedoporučili.

"Budeš nám velmi chybět, ale navždy zůstaneš nezapomenut – národem i světem. Meghan, Archie a já (stejně jako tvoje budoucí vnučka) pro tebe budeme mít v našich srdcích navždy výjimečné místo," cituje dojemná slova prince Harryho směřované zesnulému dědečkovi Mirror.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.