Meteorologové mají jasno, jaké počasí zavládne do konce července. Očekávejte střídání teplejších a chladnějších období

Meteorologové mají jasno, jaké počasí nás čeká.
Meteorologové mají jasno, jaké počasí nás čeká.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2020

Pokud jde o letošní léto, tak to se zatím teplotně moc nevydařilo. Tropické dny se střídaly s deštivými a tak tomu bude i do konce července. Teploty budou spíš podprůměrné. A deštníky rozhodně ještě není vhodné odkládat...

"Předpokládáme, že období od 13. července do 9. srpna 2020 bude na našem území jako celek teplotně slabě podprůměrné. V průběhu tohoto období očekáváme četnější střídání chladnějších a teplejších období, což je typické pro středoevropské léto. Relativně chladnější období by ale měly převažovat, zejména v prvním (od 13.7) a třetím (od 27.7) předpovědním týdnu. Z hlediska celkového množství srážek by mělo být období 13. 7. - 9. 8. 2020 jako celek průměrné," uvádí meteorologové na svém portálu ČHMÚ.

"První předpovědní týden by měl být srážkově chudší, o něco více srážek se předpokládá v následujících týdnech (po 20.7). Většinou by celkové srážkové úhrny měly zůstat v intervalech běžných hodnot pro danou roční dobu, ale vzhledem k roční době je předpoklad, že celkové úhrny mohou být regionálně velmi rozdílné, zejména kvůli lokálnímu charakteru srážek přeháňky, bouřky," dodali.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.