Meteorologové mají jasno, jaké počasí zavládne do konce července. Očekávejte střídání teplejších a chladnějších období

Meteorologové mají jasno, jaké počasí nás čeká.
Meteorologové mají jasno, jaké počasí nás čeká.
Foto: Pixabay.com

Pokud jde o letošní léto, tak to se zatím teplotně moc nevydařilo. Tropické dny se střídaly s deštivými a tak tomu bude i do konce července. Teploty budou spíš podprůměrné. A deštníky rozhodně ještě není vhodné odkládat...

"Předpokládáme, že období od 13. července do 9. srpna 2020 bude na našem území jako celek teplotně slabě podprůměrné. V průběhu tohoto období očekáváme četnější střídání chladnějších a teplejších období, což je typické pro středoevropské léto. Relativně chladnější období by ale měly převažovat, zejména v prvním (od 13.7) a třetím (od 27.7) předpovědním týdnu. Z hlediska celkového množství srážek by mělo být období 13. 7. - 9. 8. 2020 jako celek průměrné," uvádí meteorologové na svém portálu ČHMÚ.

"První předpovědní týden by měl být srážkově chudší, o něco více srážek se předpokládá v následujících týdnech (po 20.7). Většinou by celkové srážkové úhrny měly zůstat v intervalech běžných hodnot pro danou roční dobu, ale vzhledem k roční době je předpoklad, že celkové úhrny mohou být regionálně velmi rozdílné, zejména kvůli lokálnímu charakteru srážek přeháňky, bouřky," dodali.

Česká republika podle počtu případů nákazy koronavirem na 100 tisíc obyvatel za uplynulý t...