Meteorologové vydali výstrahu. Část republiky zasáhnou bouřky. V úterý se výrazně ochladí, říká Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 8. 2021

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali v neděli dopoledne výstrahu před silnými bouřkami. Pro některé části republiky to nebude nic příjemného. "Na dnešní odpoledne a zítřejší odpoledne platí výstraha před bouřkami," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová, podle které se už v úterý citelně ochladí.

První výstraha je platná od nedělní 19:00 do pondělní jedné hodiny ráno. Následující výstraha, která platí pro pondělí, je platná od 15:00 do půlnoci.

"Zatímco v neděli hrozí bouřky v Jihočeském a Plzeňském kraji, tak zítra to bude hlavně ve východní části republiky, na Moravě a ve Slezsku a také na Českomoravské vrchovině. Přes naše území bude přecházet v pondělí studená fronta a kromě bouřek se od severozápadu začne ochlazovat. V pondělí to ještě bude až 30 stupňů Celsia na Moravě a ve Slezsku, úterní modely už pak ukazují v západní části republiky 16 až 17 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka s tím, že bouřky budou ojediněle doprovázeny meteorologickými jevy.

"Nárazy větru se budou pohybovat okolo 70 km/h, ojediněle se můžeme setkat s krupobitím. V neděli budou srážky do 15 milimetrů, v pondělí do 30 milimetrů. Jde o nejnižší stupeň výstrahy," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.