Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Vyskytovat se mohou ještě i v neděli, upřesnila meteoroložka

Počasí, bouřka - ilustrační snímek
Počasí, bouřka – ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 8. 2021

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v pátek po poledni výstrahu před silnými bouřkami. Ty mají přijít v sobotu večer a mohou být doprovázeny silným větrem a přívalovými srážkami. "Vítr na studené frontě sem během večerních hodin postoupí od západu," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Výstraha před silnými bouřkami platí pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj a Vysočinu. V platnosti je od sobotní osmé hodiny večerní, prozatím do nedělní třetí hodiny ranní. Očekává se přívalový déšť a s ním může ojediněle dojít i k rozvodnění malých toků.

"Od 20 hodiny večerní se na frontě mohou vyskytnout i silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami až 40 mm a nárazy větru kolem 75 km/h," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ačkoliv výstraha platí do nedělní třetí hodiny ranní, pravděpodobně se bouřky vyskytnou i v pozdějších hodinách. "Mohou se vyskytovat ještě v průběhu nedělního odpoledne a večera. Vypadá to, že jejich intenzita bude velmi podobná," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Protože budou bouřky doprovázené přívalovými dešti a silným větrem, může dojít například k zatopení sklepů, k podmáčení půdy a následnému pádu stromů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.