Meteorologové vydali výstrahu před vydatným deštěm. Na horách napadne první sníh

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 9. 2020

Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu vydali varování před silnými dešti. Místy očekávají, že úhrny srážek budou 40 až 60 milimetrů za 24 hodin. V horských oblastech napadne první sníh.

Meteorologové vydali i doporučení ke zmírnění následků jevu. "Možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně," upřesnili na svém portálu. Výstraha platí do sobotního poledne.

Podle meteoroložky Dagmar Honsové se postupně srážky zejména v horských oblastech budou měnit na sněhové. "Vydatně bude pršet od pátku, ale až o víkendu se srážky dešťové začnou měnit na srážky smíšené. Sněžit ale bude jen v horských oblastech, na zbytku území - v nížinách to bude o vydatném dešti, kdy se denní úhrny mohou zastavit až na milimetrech," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, podle které v sobotu budou denní maxima 9 až 13 stupňů Celsia, v neděli se rtuť teploměru bude pohybovat v rozmezí 8 až 12 stupňů Celsia.

Meteorologové vydali výstrahu pro Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.