Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami. Odbornice poradila, jak se ve vedrech chovat

Počasí – ilustrační snímek
Počasí – ilustrační snímek
Foto: Profimedia

Pravé léto se přihlásilo o slovo a meteorologové po předpovědích, které předznamenávaly příchod tropických třicítek, vydali výstrahu před vysokými teplotami. Varování před čtvrtečními vedry platí aktuálně pro celé Čechy a část Jihomoravského kraje. Odborníci očekávají, že teploty se vyšplhají ojediněle až k 34 stupňům Celsia. V takto horkých dnech by lidé měli zapomenout na náročné fyzické aktivity a schovat se pokud možno před sluncem. "Vůbec bych nechodila přes pravé poledne ven," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová a poradila, jak se během tropických dnů chovat.

Ve středu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) výstrahu před vysokými teplotami. Ve čtvrtek po poledni začnou kulminovat a rtuť teploměru může v některých případech vyšplhat až k 34 °C. Počasí u nás ovlivňuje proudění velmi teplého vzduchu od jihu a mírné ochlazení se dá očekávat až v příštím týdnu.

Výstraha před vysokými teplotami v nízkém stupni nebezpečí platí od čtvrtečních 12 do 17 hodin pro celé Čechy a také pro Jihomoravský kraj s výjimkou měst Rosice, Blansko, Tišnov, Boskovice a Vyškov.

Podle meteoroložky je třeba během tropických teplot dodržovat určité zásady. "Vůbec bych nechodila přes pravé poledne ven, větrala bych v nočních hodinách a fyzickou i psychickou aktivitu bych snížila opravdu na minimum," doporučila pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí Dagmar Honsová.

Letní prázdniny se přehouply do druhé poloviny, ale srpen už by neměl přinést žádné tropy....

Doporučení platí i pro to, aby člověk raději nevycházel ven bez opalovacího krému a neměl by zapomínat ani na vhodné oblečení. "Rozhodně je vhodné si obléct lehký letní oděv, sandály, vzít si pokrývku hlavy, sluneční brýle a namazat si pokožku," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu