Meteorologové vydali výstrahu. Varuje před vysokými teplotami. Česko poté zasáhnou velmi silné bouřky

Česko zasáhnou silné bouřky.
Česko zasáhnou silné bouřky.
Foto: Pixabay.com / koláž ŽvČ
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2020

V pondělí odpoledne Česko zasáhnou ojediněle silné bouřky. Přívalový déšť by měl dosáhnout až 35 milimetrů. Uvedl to portál hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který vydal výstrahu.

Meteorologové zároveň aktualizovali výstrahu před vysokými teplotami, v části republiky se vyšplhají přes 31 stupňů, a to i v pondělí. V neděli bude nejtepleji na severozápadě Čech, kde teploty dosáhnou až 34 stupňů Celsia.

Odborníci přes počasí očekávají, že bouřky zasáhnou Česko od pondělních 12.00 hodin.

"Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," uvádí portál ČHMÚ.

Výstraha před bouřkami platí pro kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj (Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čáslav, Černošice, Český Brod, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Kutná Hora, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Říčany, Slaný), Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Olomoucký kraj (Jeseník, Mohelnice, Šumperk, Zábřeh), Moravskoslezský kraj (Bruntál, Krnov, Rýmařov)

ON-LINE MAPA

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.