Meteoroložka upřesnila předpověď: Intenzita bouřek bude v úvodu týdne vysoká, padat budou kroupy

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 5. 2024

Už víkendové bouřky byly místy doprovázené přívalovým deštěm a krupobitím. "V pondělí a úterý budou hodnoty CAPE (Convective Potential Available Energy –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ dostupná konvektivní potenciální energie) vyšší než o víkendu, takže očekáváme v pondělí srážkové úhrny v bouřkách až kolem 30 mm, v úterý až kolem 50 mm. A chybět nebudou ani kroupy," popsala pro ŽivotvČesku.cz předpověď počasí pro úvod týdne meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že přeháněk a bouřek se nezbavíme celý týden.

V pondělí bude polojasno, odpoledne oblačno a na většině území déšť, přeháňky a místy silné bouřky, a to zejména na severovýchodě území. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

V úterý lze očekávat oblačno, během dne další přibývání oblačnosti s deštěm, místy silné bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

Ve středu bude zataženo s deštěm. Srážky budou ustávat později večer. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 16 až 20 °C.

Ve čtvrtek si počasí nachystá oblačno a místy déšť, přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

"Poslední pracovní den týdne –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tedy v pátek –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ lze od počasí očekávat oblačno, místy déšť, přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

Předpověď počasí na víkend

V sobotu bude oblačno, místy déšť, přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

"V neděli si počasí nachystá oblačno, místy déšť, přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.