Meteoroložka upřesnila předpověď počasí na další týden. Příjemných teplot se lidé nedočkají

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]otvcesku.cz
Publikováno: 18. 9. 2022

Po studeném víkendu příští týden udeří přízemní mrazíky - teploty v 5 centimetrech nad zemí budou klesat pod bod mrazu. "Víkendové teploty jsou podprůměrné o více než 5 °C v porovnání s dlouhodobým normálem. Z poloviny září skočily do poloviny října," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Studené severozápadní až severní proudění bude pokračovat i nadále. V neděli se k podprůměrným teplotám, velké oblačnosti a četným srážkám, které byly opět od cca 1100 metrů nad mořem smíšené nebo sněhové, přidal čerstvý vítr s nárazy kolem 55 km/h, na horách až 70 km/h.

Také během noci na pondělí bude oblačnosti i srážek hodně. "Převládat bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, od zhruba1000 metrů nad mořem očekáváme déšť se sněhem nebo sněžení, přechodně se hranice sněžení může i snížit. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Deštníky a teplé oblečení se bude rozhodně hodit i během pondělního dne - a to kvůli studenému severozápadnímu až severnímu proudění vzduchu. I nadále budeme skloňovat velkou oblačnost - zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor srážky smíšené nebo sněhové. Teploty budou stále nízko - jen mezi 11 až 15 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, na většině území přeháňky, na vrcholcích hor i srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 10 až 14 °C.

Ve středu si počasí připraví oblačno až polojasno, na východě území místy přeháňky. Ranní teploty 6 až 2 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 11 až 15 °C.

Ve čtvrtek se dá počítat s jasnou až polojasnou oblohou. Ráno pak lze očekávat místy mlhy a nízkou oblačnost. Ranní teploty 5 až 1 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 13 až 17 °C.

V pátek bude jasno až polojasno, ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Ranní teploty 5 až 1 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 13 až 17 °C.

"V sobotu se dá počítat s tím, že bude jasno až polojasno, ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Ranní teploty 5 až 1 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 14 až 18 °C. Následně v neděli bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Ranní teploty 5 až 1 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 12 až 16 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.