Reklama:

Vladimir Putin je vzteky bez sebe. Zákaz jít na pohřeb královny Alžběty II. považuje Kreml za nemorální

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2022

Ruský prezident Vladimir Putin (69) byl mezi prvními státníky, kteří do Velké Británie poslali dopis s vyjádřením soustrasti nad smrtí královny Alžběty II. (†96). Královská rodina ho přesto odmítla z pochopitelných důvodů pozvat na její pondělní pohřeb a v Kremlu zuří. Ředitelka informačního a tiskového oddělení Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Marija Zacharovová (46) podle deníku Daily Mail řekla, že Velká Británie využívá národní tragédie k vyrovnání účtů.

Reklama:

Za nejvíc nenáviděnou osobu světa lze v tuto chvíli bez přehánění považovat ruského prezidenta Vladimira Putina. Muž, který rozpoutal válku na Ukrajině a zapříčinil tisíce obětí na životech, se v minulosti setkal s celou řadou významných světových osobností. Nechyběla mezi nimi ani britská královna Alžběta II., na jejíž pohřeb nebyl pozván a nesmí na něj přijít.

Reklama:

Vladimira Putina i jeho přívržence zpráva o tom, že na pondělní pohřeb nesmí jít, rozzuřila. Ředitelka informačního a tiskového oddělení Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Marija Zacharovová se k záležitosti vyjádřila a popsala ji jako hluboce nemorální.

"Ruské ambasádě v Londýně bylo sděleno, že ruští představitelé nesmějí přijít na pohřeb královny, a to včetně těch, kteří právě na ambasádě dlouhodobě pracují. Máme za to, že pokus Velké Británie zneužít národní tragédie, která zasáhla miliony lidí, k vyrovnání účtů s Ruskem v době truchlení je hluboce nemorální," cituje Mariju Zacharovovou deník Daily Mail.

Ředitelka informačního a tiskového oddělení Ministerstva zahraničních věcí dále uvedla, že přestože Vladimir Putin na pohřeb nebyl pozván, Rusové nadále budou za královnu truchlit. Připomněla také, proč k ní Rusové chovají respekt a její smrt je zasáhla.

"Britská armáda za 2. světové války bojovala proti nacistům a ukrajinským kolaborantům. I proto je zákaz přijít na pohřeb z našeho pohledu cynický," dodala Marija Zacharovová, která patří mezi blízké spolupracovníky a známé přívržence Vladimira Putina.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: