Meteoroložka upřesnila předpověď: Přes Česko přejde frontální systém, srážky budou vydatné

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2024

Ve čtvrtek bude přes Česko přecházet frontální systém, od pátečního dne bude počasí v ČR pod vlivem oblasti nízkého tlaku vzduchu, která postoupí z Alp. "Vzhledem k nasycenosti půdy vodou z předchozích dešťů na západě území se budou rychle zvedat hladiny vodních toků. Úderem 1. června začíná meteorologické léto. Jeho začátek bude bohatý na srážky – hodně oblačnosti a srážek přinese i první polovina příštího týdne," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, s jakým počasím je potřeba počítat.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy přeháňky a bouřky. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku dne i polojasno. Denní teploty 19 až 23 °C, na západě 17 °C.

V pátek lze očekávat oblačno až zataženo, během dne na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. V Čechách i srážky vydatné. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

Výhled počasí na víkend

"V sobotu bude zataženo až oblačno, déšť a místy bouřky. V Čechách místy srážky vydatné a trvalé. Na Moravě a ve Slezsku místy až polojasno. Ranní teploty 14 až 9 °C. Denní teploty 15 až 22 °C, při trvalých srážkách 15 °C, na východě až 22 °C," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

V neděli lze očekávat oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, místy bouřky. V Čechách srážky vydatné a trvalé. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 15 až 22 °C, při trvalých srážkách 15 °C, na východě až 22 °C.

Počasí v dalším týdnu

V pondělí bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, místy bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 15 až 20 °C.

V úterý si počasí nachystá oblačno s přeháňkami, ojediněle bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

"Ve středu bude oblačno s přeháňkami. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 19 až 23 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.