Meteoroložka: Víkend bude aprílový, od středy ale půjdou teploty výrazně nahoru. V pátek Česko sežehne až 30 °C

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2022

Sobota startovala relativně studeným ránem. "Teploty se v minimech na většině území pohybovaly pod bodem mrazu. A o poznání chladnější ráno bude to nedělní. Místy po ránu očekáváme i tvorbu přízemních mrazíků," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že sobotní počasí bude připomínat apríl - polojasno až oblačno, přechodně až zataženo a na severu během dne místy přeháňky, jinde přeháňky pouze ojediněle.

Teploty se v sobotu budou pohybovat pod »dvacítkou« - konkrétněji mezi 15 až 18 °C. A během dne bude přechodně foukat čerstvý severozápadní vítr s nárazy kolem 55 km/h.

"Noc na neděli bude nejchladnější z celého týdne. Místy se budou tvořit přízemní mrazíky. Bude skoro jasno až polojasno, zpočátku noci ojediněle dešťové přeháňky. Ranní pocitové teploty se budou pohybovat nízko, a to od 6 do 1 °C. O poznání chladněji bude v horských oblastech," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Teplotně podprůměrná bude podle konzultantky počasí také neděle. "Deštníky si připravte na odpoledne, to bude na většině území pršet. Nejméně oblačnosti bude hned po ránu, kdy se dá očekávat jasno až polojasno. Během odpoledne ale bude docházet na většině území k přibývání oblačnosti a na většině území se k oblačné obloze přidá déšť nebo přeháňky," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že odpolední teploty budou zůstávat pod dvacítkou – pohybovat se budou mezi 14 až 18 °C. Vítr už bude během neděle vát pouze slabý o rychlosti do 15 km/h.

"Od 1. června, tedy od středy, půjdou teploty rychle nahoru a už v pátek budeme atakovat 30 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová v rámci předpovědi na další týden.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.