Michaela Tomešová se zastala maminek, které mají kila navíc. Hubené ženy nemají být senzace, mohou tím ubližovat, říká

Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová
Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 11. 2021

Patří mezi nadané hvězdy českého showbyznysu. Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová (30) je známá nejen z televizní obrazovky díky seriálovým rolím, ale i z divadelních prken v rámci muzikálů a představení. Kromě toho je dvojnásobnou maminkou synů Kristiána (4) a mladšího Jonáška (3), které má s manželem Romanem (33). Přesto, že po dvou těhotenstvích zůstává jako proutek, nechce patřit mezi ty, které tím jiné maminky přivádí do rozpaků. "Hubené ženy by neměly být senzací. Ostatní to nemotivuje, ale spíše jim to ubližuje," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Kromě své úspěšné profese herečky a zpěvačky je také dvojnásobnou maminkou a manželkou. Výchova a péče o rodinu jsou o to těžší, když se mají skloubit s poměrně časově náročnou prací. Michaela Tomešová se snaží všechno zvládat, i když jako každý normální člověk má občas pocit, že to »zaskřípe«. Po dvou těhotenstvích si udržuje štíhlou postavu, ale hodně jí záleží na tom, aby nebyla ve společnosti vnímána jako »ta dokonale hubená máma« jako některé její kolegyně.

"U mě moje váha není určitě nic divného, celý život jsem se držela zhruba na stejné. Ale teď jsem samozřejmě při trénincích jedla mnohem víc, protože jsou fyzicky hodně náročné. Mám nyní hodně práce, tím pádem i pohybu a jsem dost aktivní, za což jsem moc ráda a vděčná. Nikdy v životě jsem žádnou dietu nedržela a ani to nějak nepodporuju. Nelíbí se mi, jak se v dnešní době prezentují hubené ženy jako nějaká senzace, což může demotivovat a ubližovat jiným. Těm, kterým se třeba nedaří shodit nějaké to kilo navíc, se to může podepsat na jejich sebevědomí. Priority pro ženu by měly být nastavené jinde než v tom, kolik váží a jak vypadá. Budování zdravého sebevědomí je moc důležité, měli bychom si na sobě vážit jiných věcí, které mají ve finále mnohem větší smysl," řekla Michaela Tomešová pro ŽivotvČesku.cz.

Kromě práce se věnuje i činnostem, které ji také vnitřně naplňují a dělají šťastnou. "Každoročně organizuju charitativní koncert pro tělesně postižené. Letos se koná 3. prosince a výtěžek z koupi vstupenek bude věnován na konkrétního člověka s těžkým životním osudem. Vystoupí tam hodně mých muzikálových kolegů bez nároku na honorář," dodala pro ŽivotvČesku.cz krásná herečka a zpěvačka, která propůjčila v dabingu svůj hlas například oblíbené »disneyovské« postavě odvážné Vainy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.