Mike z Twilight prošel výraznou změnou. Michael Welch zmužněl, udržuje si vousy a tělo má samý sval

Zprava herečka Kristen Stewartová a Michael Welch v sáze Twilight
Zprava herečka Kristen Stewartová a Michael Welch v sáze Twilight
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 6. 2021

Filmové zpracování ságy Stmívání se stalo celosvětovým fenoménem a dalo vzniknout doslova mánii. Jednou z hvězd úspěšné série se stal i herec Michael Welch (33), který ztvárnil roli Mika Newtona. Od dob natáčení uběhlo třináct let a z mladého studenta dospěl v pořádného muže, který se pyšní vypracovanou postavou a svaly. Někteří by v něm možná dokonce hledali podobu s jeho slavnou postavou.

Obrovskou popularitu mu přinesla sága Stmívání a fanouškům se zapsal do povědomí jako Mike Newton - student střední školy v městečku Forks. Do třídy chodil společně s hlavní hrdinkou Bellou Swanovou, kterou si zahrála Kristen Stewartová (31). Ve filmech patřil do party jejích přátel, ale tehdy to byl ještě kluk, který vypadal i hodně mladě. Jeho cesta k získání role byla poměrně zajímavá.

"Původně jsem zkoušel roli Edwarda – nejkrásnějšího stvoření, jaké kdy země spatřila, to asi nejsem úplně tak já. Pak jsem zkoušel roli Erika… vlastně jsem zkoušel snad každou roli před Mikem. Když jsme se dostali k němu, opravdu to vypadalo, že mi bude sedět nejlépe. Knihy jsem nečetl, před vznikem filmů jsem o Twilight vůbec nevěděl, což byla dobrá věc, protože kdybych přesně věděl, o jak velký projekt jde, cítil bych příliš velký tlak. Když jsem dostal roli Mika, začal jsem všechno víc zkoumat a ve chvíli, kdy se oznámilo, že natáčíme první díl Stmívání, bylo během 48 hodin 50 tisíc příspěvků na filmové databázi," řekl Michael Welch v rozhovoru pro MTV.

Rodák ze slunného Los Angeles se od roku 2008, kdy v listopadu přišel první díl Stmívání do českých kin, výrazně změnil. Po třinácti letech od natáčení přirozeně zestárl a roky navíc mu naopak velmi prospěly. Zmužněl, nechal si narůst vousy a hlavně hodně zapracoval na své postavě – tělo má samý sval, jeho proměna je rozhodně povedená. Americký herec, který si zahrál také hlavní roli ve fantasy seriálu Joán z Arkádie, může být se sebou určitě spokojený.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.