Milan Kubek brání sebe i rodinu. Podal trestní oznámení. Šéf ČLK nemohl odpovědět, zda dostal policejní ochranu

Prezident ČLK Milan Kubek
Prezident ČLK Milan Kubek
Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 1. 2022

Prezident České lékařské komory se netají tím, že kvůli útokům na svou osobu, potažmo rodinu, se obrátil na policii. Milan Kubek (53) patří k osobnostem odborné veřejnosti, které vystupují již od začátku epidemie koronaviru v médiích, čelí také ale útokům aktivistů a odmítačů očkování. "Samozřejmě, že na policii jsem se obrátil," přiznal pro ŽivotvČesku.cz prezident ČLK s tím, že by se dalo říct, že došlo na podání trestního oznámení na neznámého pachatele. Více věc specifikovat odmítl.

Kvůli názorům prezentovaným v médiích se řada osobností z řad odborníků a lékařů propagujících očkování dostala do situace, kdy je někteří lidé pronásledují na každém kroku, sledují je před domem nebo jim chodí výhružné dopisy či na ně sprostě pokřikují. Server Novinky.cz již dříve přišel s informací, že tzv. antivaxeři (odmítači očkování) by mohli ohrožovat hned několik známých lidí. Mezi nimi je například exministr zdravotnictví Adam Vojtěch (35), evoluční biolog Jaroslav Flegr (63), který před několika týdny redakci ŽivotvČesku.cz přiznal, že mu lidé demonstrují před jeho domem, nebo šéf ČLK Milan Kubek.

"Jsou některé věci, o kterých mi je nepříjemné mluvit a o jiných ani mluvit nemohu a věřím, že skutky, o kterých hovoříte, nezůstanou nepotrestány," řekl pro ŽivotvČesku.cz Milan Kubek, že v životě jsou věci, které si člověk líbit zkrátka nesmí nechat - k nim se řadí výhružky či různé druhy útoků.

Šéf ČLK odmítl v současnosti konkretizovat, zda na jeho osobu či rodinné příbuzné byli či jsou vedeny útoky v rámci internetových komentářů či ještě hůře osobní. Redakce ŽivotvČesku.cz se ho dotázala, zda je pod policejní ochranou. "O tom opravdu nemohu hovořit, abych nemařil práci policie. Pokud jde o dotaz, zda mám policejní ochranu, tak to jsou právě věci, o kterých nemohu mluvit," odmítl být konkrétní.

Již dříve prezident České lékařské komory uvedl, že ohledně útoků jde o vyhrožování jeho rodině, ale zažil i demonstrace před okny svého domu či emaily, jejichž obsah je velmi nekorektní. Teď věří, že výsledkem konání policie bude potrestání těch, kteří porušují zákon.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.