Milan Šteindler prozradil, co chystá na léto. Lockdown zase taková tragédie nebyla, hodnotí minulé měsíce

Nextfoto
Herec Milan Šteindler
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 6. 6. 2021

Vládní rozvolňování související s pozitivním trendem epidemie se dotklo také kultury a umělecká branže začíná pozvolna fungovat. Pro herce, režiséra a scénáristu Milana Šteindlera (64) nenastala žádná zas až tak dramatická změna, protože i v době omezení a uzavřených divadel měl o práci postaráno. "Měl jsem čas se věnovat i jiné práci, například psaní - tvorbě scénáře a knížce. Proto jsem neměl žádné »vzduchoprázdno«," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Divadla zkouší, herci natáčí a kultura má opět po více jak roce možnost pokusit se zvednout z pomyslného dna. Někteří umělci pocítili krizi velmi intenzivně, ale Milan Šteindler využil volný čas k práci na jiných věcech a nedobrovolná pauza pro něj nebyla tak hrozná.

"Nebyla to zas taková tragédie, že bychom se po tak dlouhé době vrátili do práce. Na podzim jsme zkoušeli v Divadle Na Jezerce představení o bratrech Mašínech s názvem Mašíni, až do ledna jsme měli co dělat. Potkával jsem se s kolegy v úzkém kruhu. Ale měl jsem čas věnovat se i jiné práci, například psaní - tvorbě scénáře a knížce. Proto jsem neměl žádné »vzduchoprázdno«," řekl Milan Šteindler pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se pořád něčemu věnoval a rozhodně nezahálel.

"Točil jsem také hudební klipy nebo nejrůznější streamy, ale i scénky pro internetové prostředí," prozradil pro ŽivotvČesku.cz oblíbený herec a komik, který se spolupodílel na natáčení úspěšného satirického pořadu Česká soda společně s kolegou Petrem Čtvrtníčkem.

Blíží se léto a možnosti cestování jsou nyní s ohledem na vývoj epidemie rozmanitější. Dovolená by podle herce mohla dopadnout i během období s naplněným pracovním diářem, ale pokud ano, bude spíše krátkodobá. "Zatím to vypadá, že přes léto budu mít práci. Od června hraju divadlo, mám natáčení a pravděpodobně mi ještě v srpnu přibyde film. Podle svých sil bych někam na krátkou dobu odjel. Myslím si, že to bude improvizace a teď ještě netuším, kam vyrazím," uzavřel Milan Šteindler pro ŽivotvČesku.cz.

Od té doby, co je Vendula Pizingerová (50) se svým mladším manželem Josefem Pizingerem (34...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu