Miminko přišlo na svět v domácím prostředí. Kriminalisté vyšetřují, proč bojuje o život

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Pokud se rodiče rozhodnou, že dítě přivedou na svět v domácím prostředí, je to vždy riziková záležitost. Kriminalisté nyní vyšetřují případ z Jihlavska. Miminko skončilo na přístrojích. "Vzhledem k tomu, že se k narození dítěte musela dostavit zdravotnická záchranná služba, tak prověřujeme okolnosti. Došlo k tomu 16. března," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí jihlavské policie Dana Čírtková.

Alternativní porody a ty, které se konají v domácím prostředí, rozdělují společnost. Část odborníků je akceptuje s tím, že rodiče by měli mít vždy právo se rozhodnout, zda využijí profesionální péče zkušených zdravotníků, či ji odmítnou.

Konzervativní gynekologové a porodníci ale zastávají názor, že když nastanou komplikace, tak domácí porod se rychle mění v boj o život dítěte i rodičky. Policie nyní vyšetřuje, jaké okolnosti a co přesně se odehrálo minulý týden na Jihlavsku.

"Prověřujeme okolnosti domácího porodu. Vzhledem k tomu, že k porodu se musela dostavit zdravotnická záchranná služba, tak prověřujeme okolnosti. K porodu došlo 16. března. S ohledem na citlivost případu nemohu podávat podrobnější informace," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí jihlavské policie Dana Čírtková.

Jihlavský krizový štáb v pondělí odpoledne kvůli víkendovému výskytu nových případů korona...

Podle informaci TV Nova byla žena prvorodička a při domácím porodu jí asistovaly dvě společnice, takzvané duly. Rodička i dítě byly po porodu převezeny nejprve do jihlavské nemocnice a později do Brna. Podle dostupných informací miminko bojuje na přístrojích o život.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.