V Jihlavě zavádí povinnost roušek. Musí se nosit v MHD, obchodech i kadeřnictví

V Jihlavě se zavádí povinnost roušek.
V Jihlavě se zavádí povinnost roušek.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2020

Jihlavský krizový štáb v pondělí odpoledne kvůli víkendovému výskytu nových případů koronaviru obnovil povinnost nosit roušky. Jde zejména o MHD, obchody, kadeřnictví, zdravotnická zařízení, domovy důchodců a další.

"Podle hygieniků se dá čekat další nárůst nemocných. Proto se krizový štáb usnesl, že se v celém okrese Jihlava znovu zavede povinnost nosit roušky ve všech veřejných zařízeních," informoval mluvčí města Radovan Daněk, kterého citoval portál TN.cz.

Ochrana nosu a úst se tak zavádí podle pravidel, které lidé znají z doby, kdy byl kvůli epidemii COVID-19 zaveden v Česku nouzový stav.

"A také všude tam, kde je běžný kontakt na vzdálenost 1,5 metru a nižší, budou také povinné roušky. Samozřejmostí je také povinnost důkladné dezinfekce ve všech těchto prostorách. Roušky se budou nosit i na velkých veřejných akcích. Opatření se bude průběžně upravovat na základě epidemiologické situace," doplnil Daněk.

Opatření podle jeho slov začnou platit v úterý ve tři hodiny odpoledne a potrvají až do odvolání. V pátek se řada protiepidemických opatření kvůli nárůstu nemocných vrátila do dalších měst. Jde o Kutnou Horu a Čáslav.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.