Miminko v ohrožení. Těhotná Ornella nesmí nic zvedat, o domácnost se starám já, říká Josef Kokta

Josef Kokta a jeho manželka Ornella
Josef Kokta a jeho manželka Ornella
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 1. 2021

Ornella Koktová (27) s manželem Josefem (63) očekávají přírůstek do rodiny. Pro mladou maminku, která je v šestém měsíci těhotenství, půjde celkem o třetího potomka. Ovšem její požehnaný stav je rizikový, a to z důvodu, že otěhotněla velmi brzy poté, co se narodil její druhý syn. "Nesmí zvedat žádnou váhu, takže teď se o domácnost starám já. Nemuselo by vše dopadnout dobře," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Kokta, pro něhož bude očekávaná holčička celkem sedmým potomkem.

Bývalý podnikatel prozradil, že holčička je splněný sen. Ze všech dětí má totiž je jednu holku, jinak samé kluky. Společně s manželkou aktuáně řeší jméno. "Uvažujeme o Aničce, protože tak se jmenovala moje maminka a myslíme si, že nám holčičku z nebe poslala. Ale finální rozhodnutí bude na Ornelle," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Josef Kokta.  

Aktuálně je Ornella v šestém měsíci těhotenství, které je ale rizikové. Otěhotněla totiž poměrně brzy po druhém porodu. "Jde o to, aby to Ornella vydržela zdravotně. Nesmí v těhotenství prakticky nic, co je zátěžové. Nesmí zvednout ani tašku s nákupem. Musí vydržet ještě tři měsíce. Lékař říká, že to zvládne, pokud neudělá nějakou hloupost. Nesmí zvedat ani děti, takže Svena koupu já, přebaluji, dělám všechno okolo. Na druhou stranu se tak udržuji ve formě, protože o pohyb nemám nouzi," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Josef Kokta s tím, že manželka Ornella je pod přísným dohledem lékařů.

O tom, že se mu zanedlouho narodí holčička, se dozvěděl na Štědrý den. A to při rozbalování dárků, když v jednom z nich našel dětské holčičí šatičky.

"Ornella to dokázala neříct nikomu týden. Bylo to pro mě velké překvapení a jsem hrozně šťastný, že to bude holčička. Přál jsem si ji," dodal pro ŽivotvČesku.cz Josef Kokta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.