Mimořádně nečekaná slova experta na chování a smýšlení politiků: Zhodnotil vystupování a schopnosti Markéty Adamové Pekarové

Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
Foto: Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
lucie.tumova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 19. 8. 2022

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Adamová Pekarová (37) na sebe v neděli upoutala pozornost slovy o tom, že v případě nedostatku plynu a potřeby šetřit si mají Češi obléci ještě jeden svetr. "Když jsem byla jako studentka ve Velké Británii, tak si pamatuji, že teploty ve veřejných prostorách byly v zimě mnohem nižší. Bylo to standardní a lidé si nestěžovali," řekla v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Její veřejná vystupování ohodnotil pro ŽivotvČesku.cz uznávaný politolog Josef Mlejnek.

Politička z hnutí TOP 09 je známá tím, že se dokáže postavit za své názory a nenechá se umlčet, a to jak ve Sněmovně, tak při televizních politických debatách. Odborník popsal, zda je její vystupování pro vládu přínosem.

"Paní Pekarová se dokáže prosadit, zvládá komunikaci a sebeprezentaci i na sociálních sítích. Při svých projevech cílí hlavně na své voličské jádro. Ve volbách TOP 09 určitě pomohla, jak je to nyní, nedokáži posoudit," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Mlejnek z katedry politologie UK.

Následně se vyjádřil i k jejím nedávným výrokům v televizním pořadu Partie Terezie Tománkové, kde občanům radila, aby si v zimě vzali dva svetry. "Je pravdou, že lidé musí přijmout nějaká opatření. Taková je realita. Body toto prohlášení političce u určité skupiny lidí nepřinese. Situace s nedostatkem plynu ale zkrátka od občanů vyžaduje, aby se uskromnili a přišli sami s nějakým řešením," zastal se šéfky Sněmovny pro ŽivotvČesku.cz politolog.

Nutno podotknout, že mnozí mají na její působení v politice a vystupování zcela opačný názor. "Ohledně paní Pekarové a jejího nešťastného výroku, tak tím jen všechny zcela jasně a jednoznačně přesvědčuje, proč je předsedkyní tříprocentní strany," uvedl například pro ŽivotvČesku.cz bývalý premiér Jiří Paroubek (69).

Další, kdo se proti jejímu výroku ohradil, byl i bezpečnostní poradce Andor Šándor (65). "Dělat si legraci z lidí, aby si oblékli o svetr navíc, mi přijde nedůstojné. Očekával bych to maximálně jako vtip mezi štamgasty v hospodě čtvrté cenové skupiny, nikoliv pak od předsedkyně Poslanecké sněmovny a ještě veřejně v televizi," vyjádřil se ke kauze pro ŽivotvČesku.cz politický komentátor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.