Ministr Adam Vojtěch: Nárůst nakažených v Česku není druhá vlna epidemie, uvedl

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: archiv Adama Vojtěch
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2020

Razantní nárůst počtu případů nákazy novým koronavirem v posledních dvou dnech, není druhá vlna epidemie. Taková slova zazněla z úst v nedělním diskusním pořadu Partie od ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Podle něj za nárůstem stojí zejména šíření nákazy na Karvinsku. Tedy v lokalitě, kde se budou opatření zpřísňovat.

Z našeho pohledu to není druhá vlna,“ tvrdil v pořadu Vojtěch, který upozornil na skutečnost, že v oblasti dochází k plošnému tetsování.

Podíl nově potvrzených případů koronaviru na počtu testů se v sobotu oproti pátku zhruba ztrojnásobil na 13,96 procenta. Je tak nejvyšší od 10. března.

Už páteční nárůst o 168 nakažených překonal denní přírůstky případů koronaviru za více než dva měsíce. V sobotu šlo o 260 případů nákazy.

Právě v okrese Karviná je podle údajů ministerstva aktuálně nejvyšší podíl nově potvrzených případů nákazy na obyvatele. Z plošného testování na koronavirus ve společnosti OKD na Karvinsku vychází až deset procent pozitivních testů.

Od března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo doposud v republice zaznamenáno 11 306 případů covidu-19. Většina nakažených se už z nemoci vyléčila, nemocných je aktuálně 3277, v nemocnici je 117 lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.