Mirka Čejková promluvila o očkování a epidemii. Musela jsem rychle změnit priority, prozradila

Bývalá moderátorka Mirka Čejková
Bývalá moderátorka Mirka Čejková
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 1. 2021

Někdejší moderátorka Mirka Čejková (58) sice už dávno nepromlouvá z televizní obrazovky, ale rozhodně si na pracovní vytížení nestěžuje ani v těžké koronavirové době. Kdysi se řadila mezi nejoblíbenější tváře zpravodajství a tvořila velmi populární dvojici s Pavlem Zunou (53). Dnes se věnuje poměrně zajímavým věcem, které významně pomáhají druhým lidem. Pro ŽivotvČesku.cz zhodnotila loňský rok, ale promluvila i o tom, jak ji epidemie ovlivnila.

Charismatické někdejší televizní hvězdě dělají největší životní radost její tři děti - Petra Všetečková, Alex a Felix Čejkovi. S nimi strávila i vánoční svátky, které si užila.

"O svátcích jsem byla s rodinou, tedy s už vlastně dospělými dětmi. Nebylo moc šancí někam jít, tak jsme si je užili doma. Během roku jsme prošli novými zkušenostmi a získali na spoustu věcí nový pohled, bylo zajímavé pozorovat, jak jsme se všichni posunuli." prozradila pro ŽivotvČesku.cz v úvodu sympatická Mirka Čejková s tím, že lockdown během první vlny epidemie byl poměrně tvrdou zkouškou.

"Na začátku mě epidemie zaskočila asi jako všechny. Nebylo moc práce, najednou jsem zůstala doma, obklopena zprávami o situaci. Pak jsem si uvědomila, že ten čas musím nějak využít, že ta změna může něco přinést. Nejdřív jsem uklízela opravdu do hloubky všechno co šlo, byt, dokumenty, počítač, pracovní zakázky  a pak došlo i na duši, ohlédla jsem se za minulostí a plánovala co dál," usmívala se bývalá televizní moderátorka.

A jak prožívala začátek koronavirové krize? “Nikdy jsem nezažila to, co se v souvislosti s restrikcemi dělo. Vnímala jsem ten nekonečný proud informací, který lidi držel ve strachu a uvědomila si, že teď víc než kdykoliv před tím je nutné si ověřovat data a spoléhat i na svoje zkušenosti a zdravý rozum. Strach je časté téma, které řeším s klienty a teď jsem si to v praxi mohla ověřit na sobě, jak úspěšně to umím zvládat.," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Mirka Čejková.

Česko se aktuálně nachází v nejvyšším pátém stupni pohotovosti protiepidemického systému PES, který mimo jiné znamená komunitní šíření nákazy koronavirem. Před koncem roku se začalo očkovat a právě vakcína je to, co by mohlo vrátit život do zajetých kolejí jako před epidemií.

"O očkování zatím neuvažuji, pokud je vakcína účinná, měli by ji dostat nejdřív ti, kdo jsou ohroženi nejvíc," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Mirka Čejková, která kromě toho, že je specialistkou na osobní rozvoj lidí - takzvaný coaching - je partnerkou ve start-upové firmě zabývající se moderními digitálními technologiemi Virtual Lab.

"Letos jsme byli úspěšní v řadě projektů, těší mě úspěch virtuální JIP, který pomáhá trénovat zdravotníky v bezpečném prostředí virtuální reality, což je důležité hlavně teď v době Covid19. Virtuální realitu jsme využili i pro relaxaci a aktivizaci seniorů,   v této době je to jedna z mála dostupných aktivit a mám radost , že si ji opravdu užívají.“ dodala pro ŽivotvČesku.cz Mirka Čejková, která je přesvědčena o tom, že i letošní rok nebude v souvislosti s epidemií jednoduchý a pro mnohé bude osobní zkouškou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.