Mírná nejistota nad zdravotním stavem, ale velká víra. Anna Slováčková promluvila o tom, na jaký verdikt lékařů čeká

Zpěvačka Anna Slováčková
Zpěvačka Anna Slováčková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2021

V boji se zákeřnou rakovinou byla úspěšná, teď se konečně může opět věnovat naplno tomu, co miluje úplně nejvíc - tím je hudba. Zpěvačka a herečka Anna Slováčková (26) je poslední dobou v jednom kole. A lékaři z ní mají radost. “Zdravotně jsem už díkybohu v pořádku, ale na pohyb mi nezbývá čas. Jsem v hrozném koloběhu práce,” řekla pro ŽivotvČesku.cz mladá umělkyně k tomu, jestli už se jí po nemoci podařilo dostat do vysněné formy. Před časem se totiž dcera slavných rodičů pustila do hubnutí a i tady se drobné úspěchy dostavily.

Dcera Dagmar Patrasové (65) a Felixe Slováčka (78) má za sebou náročné období. V pouhých 24 letech jí byla diagnostikována rakovina prsu a kromě toho byla delší dobu pod tlakem kvůli komplikovanému manželství jejích slavných rodičů. Přesto dokázala v loňském roce vydat debutovou desku, kterou kvůli pandemickým opatřením pokřtila teprve letos v srpnu. Nyní se zdá, že se její život obrátil k lepšímu. V červenci se dokonce pochlubila, že shodila 8 kilogramů na váze. Pořád ale vnímá mírnou nejistotu ohledně zdraví. Boj se zákeřnou rakovinou totiž rozhodně není nic jednoduchého a definitivního. Kvůli tomu je stále pod dohledem lékařů.

"Zdravotně už jsem naštěstí v pořádku, cítím se stále stejně dobře, nepozoruji žádnou změnu. Další kontrolu mám ale až začátkem příštího roku, tak doufám, že se dozvím, že jsem pořád zdravá," uvedla pro ŽivotvČesku.cz sympatická Anna Slováčková.

I když je jí už mnohem lépe, stále ještě není v takové kondici, jakou by si přála. "Kéž by, ale bohužel momentálně nemám vůbec čas to řešit. Jsem v hrozném koloběhu práce, a tak na pohyb nemám prostor," sdělila zpěvačka a herečka. Kdyby měla Anička cvičit tak, jak by si přála, prakticky by nenašla místo na potřebný relax. "Kdybych vstávala v pět ráno, tak bych to asi stíhala, takže jsou to možná jen výmluvy. Ale když chodím spát pozdě a vstávám brzy, bývám potom hrozně unavená. Vím, kde mám svoje limity, abych se ještě cítila dobře, a asi není ideální jít až za ně," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz.

"Momentálně se chystám na natáčení videoklipu s Martou Jandovou, takže mám kolem příprav spoustu práce a také jsem docela nervózní, aby všechno vyšlo tak, jak plánujeme, protože ze zkušenosti vím, že často je v takových situacích nakonec všechno třikrát jinak. Také se bojím, vzhledem ke covidu, abychom vůbec točit mohli," nastínila svůj další program pro ŽivotvČesku.cz Anna Slováčková.

Minulý víkend se Anna Slováčková účastnila 4. ročníku projektu Roztančené divadlo, což je jakási obdoba televizního pořadu StarDance, ve které účinkují divadelní herci, tančící s profesionálními tanečníky. Taková show si pochopitelně vyžádala mnoho hodin příprav, nezdá se však, že by toho Slováčková litovala. "Bylo to super a moc jsem si to užila, navíc jsme tam byli super parta, takže mi to i docela zpříjemnilo to moje momentální stresové období. Doufám, že se všechno brzy usadí a vyjasní a bude zase větší klid," dodala pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka a herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.