Vláda rozhodla: Pohyb zůstane omezen na okresy, nově lze v jejich rámci sportovat. Ostatní zákazy platí

Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Foto: Profimedia.cz

Kabinet ponechá i po víkendu v platnosti opatření, kterým od začátku března omezuje kvůli boji s covidem-19 pohyb mezi okresy v Česku. Nově však umožní, aby lidé sportovali a vyráželi do přírody v celém svém domovském okresu.

Dosud tyto aktivity omezoval na území obce. Novinářům to po dnešním mimořádném jednání vlády řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Zpřísněná opatření platí v Česku od začátku března, ministři původně hovořili o tom, že budou účinná po tři týdny.

Blatný řekl, že během tří týdnů se díky dodržování opatření epidemická situace zlepšila, ale v nemocnicích zůstává kritická. "Vláda odsouhlasila uvolnění některých opatření, zejména volnočasových aktivit, které byly omezeny pouze na katastr obce," uvedl. Nově je lze provozovat v celém okresu. Pohyb mezi okresy je podle Blatného ale nutné udržet na co nejnižší úrovni. "Nejsme v takové situaci, abychom si mohli dovolit větší změny," řekl.

Úřady pod 50 zaměstnanců musejí všechny otestovat do 30. března

Dlouho se spekulovalo o tom, že premiér Andrej Babiš (66) má v úmyslu vyměnit Jana Blatnéh...

Testování bude povinné také na úřadech a v dalších veřejných institucích s méně než 50 zaměstnanci, schválila dnes vláda. Začátek stanovila na 23. března, dokončit ho musejí do 30. března. Testování se bude týkat také pracovníků škol, které zajišťují péči o děti zaměstnanců integrovaného záchranného systému a dalších vybraných profesí. Platí pro ně stejné termíny. Na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády to řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.