Miroslav Kalousek nečekaně popřál Jiřímu Paroubkovi k jeho třetí svatbě. Zažertoval slovy o recidivistech

Jiří Paroubek a Miroslav Kalousek
Jiří Paroubek a Miroslav Kalousek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2023

Několik posledních let Jiří Paroubek velmi často čelil dotazům, zda po dvou rozvodech ještě vstoupí do třetího manželství. V sobotu odpověděl svým činem, když si vzal přibližně po šesti letech vztahu za manželku svou partnerku Gabrielu Kalábkovou. "Svatba byla v nejbližším okruhu přátel," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý politický buldozer, který jako předseda sociálních demokratů, ale i jako premiér málokdy našel pochopení u svého politického oponenta Miroslava Kalouska. I když se oba muži v řadě politických názorů převážně neshodli, pokud jde o lidské štěstí, souboje slov jsou zapomenuty. Exministr financí a výjimečný rétor skrze portál ŽivotvČesku.cz popřál Paroubkovi k jeho třetí svatbě.

V politických funkcích nešetřili jeden na druhého kritikou. Jejich slova mnohdy byla ostrá jako břitva. Vypovídá o tom třeba skutečnost, že Miroslav Kalousek v době, kdy šéfoval resortu financí, se dokonce ve Sněmovně v roce 2010 během interpelací nečekaně omluvil Jiřímu Paroubkovi, a to za výrok o zbytnělém egu z kolotočářsko-mafiánského prostředí, který rok předtím pronesl během schůze dolní komory. Kalousek tehdy uvedl, že prý tato slova vyřkl v rozjitřené atmosféře, kdy neovládl své emoce. Nešlo ale o jedinou verbální událost mezi oběma muži.

Ovšem velikost člověka se pozná v tom, zda se umí za »přestřel« omluvit. Také ale v tom, že umí rozeznat jednotlivé situace a podle nich se chovat a nechybí mu životní nadhled. A právě Kalousek je důkazem toho, že i když s někým člověk nesouhlasí, pokud jde o moment štěstí druhého, je vhodné a správné se i k takové věci postavit čelem.

Pro ŽivotvČesku.cz někdejší politický fenomén a v současnosti populární komentátor na dálku popřál Paroubkovi k jeho třetí svatbě. Jak je u něj zvykem, v úvodu lehce zažertoval, ale v zápětí přepnul a spustil zcela vážně.

"Svým přátelům, kterým se to takhle podaří, říkám, že jsou zvláště nebezpeční recidivisté," řekl v úvodu svého vzkazu. "Ale legraci stranou, přeji mu hodně štěstí v novém manželství a spokojený život," dodal.

Bývalý předseda sociálních demokratů se ohledně vstupu do již třetího manželství rozhodoval poměrně dlouho. V úvodu roku pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že třetí manželství je s ohledem na jeho věk nepravděpodobné, v květnu veselku nevyloučil. Naopak vyjmenoval důvody, které jsou za tím, proč svůj vztah s partnerkou Gabrielou chtěl nakonec povýšit do stavu manželského.

"Gábina je chytrá, hezká a také ji znám dlouho, takže mě nikdy ničím negativním nepřekvapila. Vždy ve vztahu ke mně měla velké porozumění a řadu nepříjemných věcí, které jsem jí třeba způsobil, tak přehlédla a je také loajální," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který byl v letech 2005 až 2006 předsedou vlády ČR.

Bývalý politik byl už dvakrát ženatý. První ženou byla Zuzana Paroubková, sňatek byl uzavřen v roce 1979. Jejich manželství skončilo po společných 28 letech v roce 2007. Následně se ve stejném roce Paroubek oženil podruhé, a to s tlumočnicí Petrou Kováčovou. Manželství bylo úředně ukončeno v listopadu 2021.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.