Miroslav Kalousek v otevřeném rozhovoru promluvil o návratu do politiky. Prozradil, koho by lidé měli volit

Autor: ŽivotvČesku | Miroslav Kalousek
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2021

Bývalý poslanec a člen opoziční strany TOP 09 Miroslav Kalousek (60) promluvil o současném stavu České republiky a zejména o volbách do Poslanecké sněmovny, které vyvrcholí začátkem října. Bývalý politik prozradil, že je jen na lidech, kam budou chtít, aby směřovala naše země zejména v politické rovině. "Po volbách mohu o návratu do politiky začít přemýšlet, jestli budu kandidovat, či ne," řekl pro ŽivotvČesku.cz Miroslav Kalousek, který je považován za velmi zkušeného rétora.

Jeden z nejznámějších českých politiků Miroslav Kalousek skončil v polovině ledna v Poslanecké sněmovně. Muž, který v ní poprvé zasedl v roce 1998, tehdy oznámil, že se rozhodl vzdát svého poslaneckého mandátu. Zdůvodnil to tím, že začala předvolební kampaň, které se on neúčastní, protože ve volbách nekandiduje.

"Po volbách mohu o návratu do politiky začít přemýšlet, jestli budu kandidovat, či ne. Vstoupit do politiky je poměrně zásadní životní rozhodnutí. Teď o tom nepřemýšlím. Jsem plně soustředěný na volby do Sněmovny a myslím, že nikoho z nás by jiné volby neměly tak zajímat," řekl pro ŽivotvČesku.cz v úvodu videorozhovoru, který nebyl jen o jeho návratu do politiky, ale řešila se řada témat.

V Poslanecké sněmovně zastupoval lidovce, o rok později si ho zvolili jako místopředsedu KDU-ČSL, a později se stal dokonce předsedou - bylo to v letech 2003 až 2006. Postupně se ale se svými spolustraníky rozešel a v roce 2009 společně s Karlem Schwarzenbergem založili TOP 09.

V současnosti Miroslav Kalousek sleduje dění před volbami v říjnu. Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, koho by podle něj měli lidé volit. "Volby vychází z pocitu důvěry. On se skoro každý volič rozhoduje na základě emocí. Na každého voliče mám jednu prosbu," řekl pro ŽivotvČesku.cz Miroslav Kalousek ve videorozhovoru s tím, že pokud lidé chtějí návrat k demokracii a právnímu státu, tak by měli volit jednu ze dvou koalic - tedy buď SPOLU, nebo Piráty a STAN. Co všechno Miroslav Kalousek řekl o současné politice a volbách, naleznete výše ve videu.

Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
Foto: ŽivotvČesku

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.