Miss Sympatie ČR 2002 pověsila dávno modeling na hřebík. Takhle dnes vypadá krásná Lenka Taussigová. Věk je pro ni jen číslo

Lenka Taussigová
Lenka Taussigová
Foto: Nextfoto
Markéta Prosová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2022

Letos tomu je dvacet let od doby, kdy Lenka Taussigová (40) - provdaná Kocmanová - oslavila úspěch v soutěži krásy. Usměvavá brunetka bedlivě sledovala i letošní ročník soutěže »Miss«, kde měla i svou favoritku. "Sledovala jsem letošní společenskou událost soutěže krásy v televizi s manželem i dětmi v jedné posteli," prozradila se svým typickým úsměvem na tváři pro ŽivotvČesku.cz dnes již dvojnásobná maminka a marketingová odbornice, která v současnosti dělí svůj čas převážně mezi rodinu a pracovní závazky.

V roce 2002 se Lenka Kocmanová Taussigová stala díky svému charakteristickému úsměvu vítězkou kategorie Miss Sympatie v soutěži Miss České republiky. Tehdy jen o kousek před ní uspěla Kateřina Průšová (38).

"Pokud jde o vzpomínky na soutěž »Miss«, je to nepopsatelný zážitek, který budu mít určitě navždy v hlavě. Ještě nyní, když hraje písnička, kterou se dříve zahajovala soutěž Miss ČR, tak mi přebíhá mráz po zádech, i když už je to více než dvacet let od finále. Musím říct, že to děsně letí," ohlédla se pro ŽivotvČesku.cz sympatická brunetka za zlomovým okamžikem svého života.

Poté, co nestárnoucí kráska bodovala v roce 2002 i jako »Miss TV diváků a Miss Internet«, Českou republiku reprezentovala na mezinárodní soutěži krásy Miss International 2002, která se konala v japonském Tokiu. Tehdy se v poměrně silné konkurenci umístila na přívětivém 6. místě.

Soutěž krásy Lenka Kocmanová Taussigová sledovala i letos a ve finále měla dokonce i svou favoritku. "Dívala jsem se na letošní soutěž »Miss« v televizi s manželem i dětmi v jedné posteli. Soutěžila Kristýna Malířová, která chodí přehlídky u nás na severu Čech, tak jsem ji držela palce," prozradila dvojnásobná maminka a rodačka z Ústí nad Labem.

Pokud jde o potomky, dnes někdejší hvězda přehlídkových mol se svým manželem Tomášem Kocmanem vychovává dva školou povinné syny - Tomáše a Jana.

V současnosti se pohledná tmavovláska vedle rodiny věnuje naplno i své kariéře. Modeling ale už dávno odsunula na druhou kolej. "Pracuji už delší dobu v Krajské zdravotní, a.s., kde se věnuji především organizaci konferencí pro lékaře a ostatní zdravotníky, také marketingu. Modelingu se věnuji už opravdu hodně okrajově, baví mě a vždy mě bavila více organizace," prozradila pro ŽivotvČesku.cz čtyřicátnice, která neztratila nic ze svého půvabu.

Vzhledem ke svému vytížení a rodinnému založení už Miss Sympatie ČR z roku 2002 netrpělivě vyhlíží volné letní dny. "Chodím do práce jako každý jiný, odpoledne se věnuji rodině, víkendy též trávíme společně. Jsou období, kdy je práce více, ale pak se zase snažím čas rodině vynahradit. Můžu v tuto chvíli říct, že už se těším na společné letní dovolené, které budeme trávit jak v zahraničí, tak v Čechách," nastínila své plány do dalších měsíců pro ŽivotvČesku.cz.

Přes řadu aktivit, které plní její diář, vypadá stále skvěle, i když je k sobě kritická. "Kolikrát ráno, když se podívám do zrcadla, tak to tak sice nevypadá, ale tím, že vstávám brzy - v pět hodin ráno téměř každý den, koncem týdne už bývám unavená. O trochu déle se vyspím o víkendu, kdy doplním baterky. Jsem usměvavý člověk, téměř pořád s dobrou náladou. Ve volném čase se snažím rekreačně sportovat, tím si i vyčistím hlavu. Vrásky člověk nezastaví, ale to k tomu patří," dodala Lenka Kocmanová Taussigová ohledně svého denního režimu, který by pro řadu lidí - zejména pokud jde o ranní vstávání - byl celkem komplikací.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.