Místo drahých značek šaty za hubičku. Vévodkyně Kate vynesla konfekci z běžného obchodu. Cena všechny překvapila

Vévodkyně Kate v šatech za cca 500 korun
Vévodkyně Kate v šatech za cca 500 korun
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 10. 2021

Ne vždy jsou peníze tím hlavním ukazatelem vkusu a elegance. Důkazem je vévodkyně Kate (39), manželka prince Williama (39), která si ani jako členka britské královské rodiny nepotrpí na neustálý luxus a drahé věci. Ba naopak – mnohdy vynese módní kousek, který vypadá skvěle a přitom je v podstatě za pár korun. Podobně tomu bylo i v případě její návštěvy londýnské univerzity, kam oblékla levné šaty z běžné konfekce.

Peníze a přepych nebyly pro vévodkyni z Cambridge nikdy na prvním místě. I když se provdala do britské královské rodiny, nepřestala být »ženou lidu«. Není tak divu, že je často připodobňována k tragicky zesnulé princezně Dianě (†36), matce jejího manžela, která byla celým světem milována pro svou lidskost, laskavost a půvab.

Ve společnosti se Kate Middleton objevuje vždy krásně upravená a módní kritici často poukazují na její dobrý vkus, který projevuje i při volbě levnějšího oblečení běžně dostupného v obchodech. Není to tedy pouze o drahých róbách a světových značkách, mnohdy krásná tmavovláska oblékne něco z konfekce v hodnotě opravdu pár korun – obzvláště v porovnání s ostatními kousky v jejím královském šatníku.

Při návštěvě University College v Londýně se objevila v kostkovaných midi šatech s volánkem a dlouhými rukávy, které jsou od španělské značky Zara. V obchodech se prodávaly za cenu 16 liber, což je v přepočtu necelých 500 korun. "Dobře ví, že ji lidé milují vídat jako »normální«. Když se Kate stala součástí královské rodiny, vzrostlo očekávání, že budou přístupnější, takže dává smysl, že obléká tyto své kousky. Myslím, že si velmi dobře uvědomuje vliv, který má," zhodnotila choť britského prince pro web Fashionmagazine.com Bethan Holtová, autorka knihy o módě královské rodiny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.