Místo, kde se rodina rozloučí s Josefem K., který utýral tříletého Marečka z Loun

Obřadní síň v Lounech, kde se bude konat honosný pohřeb otčíma Josefa K.
Obřadní síň v Lounech, kde se bude konat honosný pohřeb otčíma Josefa K.
Foto: Archiv Život v Česku / Facebook Josef K.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2020

Otčím Josef K., který utýral tříletého Marečka z Loun, bude mít ve středu honosný pohřeb. Jak se redakci Život v Česku podařilo zjistit, bude uložen do bílé rakve. "Ano, tohle v pátek rodina řešila a je to tak," řekl pro ŽvČ náš zdroj. Obřad se bude konat v lounském krematoriu a očekává se, že přijde velké množství přihlížejících.

Rodina Josefa K. avizovala, že půjde pro ně o velkou smuteční událost. Poslední rozloučení se bude konat v obřadní síni v Lounech ve středu. 

Na pohřbu by měla zaznít slova z úst faráře, jak si rodina přála. "Bude mít bílou rakev. Byl svobodný. To je tradice," řekl pro ŽvČ zdroj s tím, že rodina toto řešila v pátek.

Josef K. před více než týdnem od soudu odcházel se zvýšeným trestem. Z původních 16 let mu odvolací vrchní soud zpřísnil právní kvalifikaci na vraždu. Jeho verdikt na 22 let odnětí svobody byl pravomocný. Trest si neodpyká. Minulý týden spáchal údajně sebevraždu oběšením. Vězeňská zpráva pro Život v Česku potvrdila, že na cele byl v době smrti sám.

Brutální týrání dítěte

Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl podle svých slov docílit převýchovy. Případ úmrtí tříletého dítěte velmi brutálním způsobem vyvolal ve společnosti velké emoce.

Podívejte se na místo, kde se rodina rozloučí naposledy s Josefem K.

O jeho sebevraždě promluvil i bývalý nejznámější český vězeň Jiří Kajínek: Řeknu vám, co se v cele stalo, říká Jiří Kajínek o otčímovi, který utýral Marečka a ve vězení se oběsil

Narození děťátka je snad pro každou maminku okamžikem, který je velmi emotivní. Ale někdy ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu