Řeknu vám, co se v cele stalo, říká Jiří Kajínek o otčímovi, který utýral Marečka a ve vězení se oběsil

Kajínek promluvil k otřesnému případu.
Kajínek promluvil k otřesnému případu.
Foto: Archiv Jiřího Kajínka / Facebook Josefa K.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 7. 2020

Otčím, který utýral malého Marečka, v polovině týdne spáchal sebevraždu ve valdické cele. Vrchní soud ho předtím poslal na 22 let za mříže. Rodina Josefa K. nevěří, že by si na život sáhl dobrovolně. Podezřívá spoluvězně nebo bachaře. Co si o celé kauze myslí Jiří Kajínek, který ve Valdicích část svého trestu strávil?

Kajínek před více než třemi lety dostal milost od prezidenta. Teď se svými postřehy k případu Josefa K. svěřil na videokanálu YouTube. Kajínka nepřekvapuje, že rodina Josefa K. nevěří, že by si mladík vzal život sám.

Ale on sám se tomu nediví. "Vím velice dobře, jak valdická věznice na odsouzené působí. Zvlášť na ty, kteří přijíždějí do této odporné, ponuré věznice s nejhorší pověstí poprvé. Na cele na něj padlo stísňující, nechutné prostředí, kdy si uvědomil, že v ponurých zdech stráví 20 let svého života. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby se rozhodl k sebevraždě," má jasno Kajínek.

A lidem, kteří si myslí, že se takové věci ve věznicích nedějí, vzkázal, že jsou na omylu. A vzápětí popsal vlastní zážitek právě z Valdic. Co Kajínek všechno řekl, se podívejte níže ve videu. Na snímky z pohřbu vraha malého Marečka se podívejte v galerii.

Na to, jak se loučila rodina s Josefem K. v krematoriu v Lounech a jeho matka prodělala u rakve kolaps, se můžete podívat ZDE: Video - Silný pláč a kolaps. Matka vraha Josefa K. se zhroutila u bílé rakve

Jak se Jiří Kajínek vyjádřil k pohřbu a bílé rakvi pro Josefa K., najdete ZDE

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.