Video: Silný pláč a kolaps. Matka vraha Josefa K. se zhroutila u bílé rakve

Matka Josefa K. se zhroutila nad bílou rakví
Matka Josefa K. se zhroutila nad bílou rakví
Foto: Život v Česku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2020

Ve středu v 10:00 hodin se naposledy rodina Josefa K., který spáchal minulý týden údajnou sebevraždu ve valdické cele, rozloučila se svým synem. Smuteční obřad v Lounech byl plný silných emocí a pláče... Matka vraha téměř tříletého Marečka se nakonec zhroutila u bílé rakve.

Poslední rozloučení začalo v obřadní síni v Lounech v 10:00 hodin. Během obřadu promluvil farář. Z videa, které redaktor portálu Život v Česku.cz pořídil, je znát silný pláč a nářek z obřadní síně. Potom u hrobu, kde se nakonec matka Josefa K. zhroutila a příbuzní ji museli podpírat.

Rodina si přála rozloučení bez dalších lidí. V obřadní síni se sešlo přibližně 20 lidí a poslední rozloučení trvalo necelou hodinu. Pro rodinu Josefa K., která si je vědoma toho, co udělal, to nebylo jednoduché loučení.

Téměř tříletý Mareček zemřel loni v únoru. Josef K., který před více než týdnem odcházel od od Vrchního soudu s trestem odnětí svobody ve výši 22 let, následně spáchal údajně sebevraždu oběšením.

Ve valdické cele byl podle Vězeňské správy sám. Rodina se ale nemůže smířit s tím, že by se rozhodl ukončit svůj život dobrovolně a tvrdí, že za jeho smrtí stojí spoluvězni či bachaři.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.