Audio: Rodina té zrůdy by měla být zticha a nemluvit o honoseném pohřbu a bílé rakvi. Pro matku Marečka stejný trest, říká Jiří Kajínek o sebevraždě Josefa K.

Jiří kajínek promluvil o pohřbu Josefa K.
Jiří kajínek promluvil o pohřbu Josefa K.
Foto: nextfoto.cz / Facebook Josef K.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2020

Otčím Josef K., který utýral malého Marečka, v polovině týdne spáchal sebevraždu ve valdické cele. Vrchní soud ho předtím poslal na 22 let za mříže. Jeho rodina nevěří, že by si na život sáhl dobrovolně. Podezřívá spoluvězně či »bachaře«. K smrti a pohřbu se pro Život v Česku.cz vyjádřil Jiří Kajínek, který ve valdické věznici část svého trestu strávil. A nešetřil slovy směrem k Josefu K. jako »zrůda«...

Kajínek je v šoku, co rodina muže, který utýral tříleté dítě, je schopna do médií říkat. Zejména o pohřbu a bílé rakvi - informaci, která se objevila v médiích.

"Každý má právo pohřbít člena své rodiny jak chce. Ale chodit do televize a tam si stěžovat a vykládat, jestli bude mít bílou rakev jako nevinný... Ať se pak nediví, že veřejnost tyhle lidi napadne. Ať se nediví," řekl v rozhovoru pro ŽvČ Jiří Kajínek.

O činech Josefa K. má jasno. A když o muži, který týral nevinné dítě, mluví, jsou znát silné emoce. "Ten syn utýral dítě. Pochopil bych, kdyby mu ujely nervy, vrazil mu facku, dítě upadlo, praštilo se do hlavy a umřelo. Tak to se dá pochopit. Ale systematicky týrat dítě, může jenom zrůda..." zdůraznil Jiří Kajínek, který s valdickou věznicí má zkušenosti. Zároveň je přesvědčen, že Josef K. si dobrovolně sáhl na život a nikdo jiný v tom nemá prsty.

Matka by měla dostat stejný trest

"Ta rodina by měla být ráda, že je ráda. Měli by být rádi, že se jim nejde někdo pomstít. A ta matka, ta by měla dostat stejný trest," dodal Jiří Kajínek, který před více než třemi lety dostal milost od prezidenta.

Případ teprve tříletého Marečka z Loun, který zemřel na následky brutálního týrání loni v únoru, zaskočil řadu lidí. Zejména i proto, že matka dítěte jen přihlížela otřesnému zacházení.

Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl podle svých slov docílit převýchovy.

Podle nových informací je matka dítěte údajně v 7. měsíci těhotenství. V současnosti jí čeká další soudní jednání.

Co všechno Jiří Kajínek řekl o pohřbu a sebevraždě muže, který utýral tříleté dítě, si poslechněte v exkluzivním audiorozhovoru pro Život v Česku.cz.

Na video, ve kterém Kajínek mluví o sebevraždě ve Valdické cele, se můžete podívat ZDE

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.