Místo, které má velké kouzlo. Tereza Brodská promluvila o statku, kde se natáčí populární seriál

Herečka Tereza Brodská
Herečka Tereza Brodská
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2020

Pokud patříte k divákům populárního seriálu druhé nejsledovanější komerční televize, na mapě byste hledali seriálový statek sester Popelkových marně. Musíte zadat jinou lokalitu. A to Zápy. Herečka Tereza Brodská (52) o kouzelném místě pro ŽivotvČesku.cz promluvila.

"Je to jedno z nejhezčích míst kousek od Prahy a v zimě jedno z nejstudenějších," usmívala se talentovaná herečka. "Ten statek je velmi půvabný sám o sobě. Hrozně příjemné místo. Dvůr i zahrada mají své kouzlo. Dokonce jsme tam celý štáb jednou na popud pana režiséra, kterému se místo také líbí, grilovali," popsala Tereza, že i během natáčení si občas štáb zpříjemní pracovní chvíle.

"Naše seriálová rodina Kratinových tam točí poměrně často, protože my jako jediní tam máme ateliér, což je reálná kuchyň. Scény, které se odehrávají u nás doma, se neodehrávají v ateliéru v Malešicích, ale na statku," upřesnila půvabná herečka, která v seriálu hraje postavu Jany Kratinové.

Dovnitř statku, kde se aktuálně seriál Slunečná natáčí, se jen tak nedostanete. Musíte se objednat. "Nikdo tam z majitelů není, jsou na dovolené. Točí se tady v etapách, vždy přijedou auta. Je to aktuálně tady populární místo, ale nikdo to moc ze sousedů neřeší," řekla pro ŽivotvČesku.cz jedna ze sousedek.

Městys Zápy vznikl sloučením tří obcí - Záp, Ostrova a Stránky. A právě ve Stránce stojí populární statek. Nejde o nijak výrazně rozlehlé místo. Statek leží v klidném prostředí na okraji městyse Zápy, v sousedství Brandýsa n. Labem. Jde o citlivě zrekonstruovanou rozlehlou staročeskou usedlost.

Statek je po dlouhá léta vyhledávaným místem k pořádání svateb, rodinných oslav, firemních akcí, večírků, plesů a tanečních zábav. V bývalé středověké stodole se nachází prostorný sál s barem a výčepem. V jejím sousedství stojí zastřešená pergola s grilem a dva tradiční venkovské domy z konce 18. století. A jak to na statku, kde vznikají seriálové scény vypadá? Na to se podívejte do galerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.