Místo svatby rozchod. Oblíbená hvězda Instagramu Andula už netvoří pár s otcem syna. Už jsem takhle nemohla dál fungovat, svěřila se

Aneta Chovanová s dnes už bývalým partnerem
Aneta Chovanová s dnes už bývalým partnerem
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2022

Aneta Chovanová alias Andula má za sebou rozchod se svým staronovým partnerem a otcem syna Františkem Doležalem. S touto informací se se svými sledujícími a fanoušky svěřila na sociální síti. Maminka téměř tříletého Patrika podle svého vyjádření zůstává nad věcí a těší se na nové začátky. Pro ŽivotvČesku.cz v souvislosti s rozchodem promluvil psycholog Jeroným Klimeš (54).

Letos v létě měla proběhnout velkolepá veselka. Pro známou influencerku se mělo jednat už o druhou svatbu. O to víc její fanoušky zaskočilo, že mezi ní a jejím partnerem došlo opět k rozchodu. "Důvěra z mojí strany byla asi trvale neobnovitelná," uvedla jako hlavní důvod rozkolu vztahu.

Andula si s podnikatelem Františkem Doležalem už prošla lecčím. Jelikož byl jejich vztah od začátku do jisté míry veřejný, už v době těhotenství oblíbená influencerka šokovala jejich nečekaným rozchodem. Tehdy se sympatická blondýnka netajila tím, že přišla na partnerovu nevěru. V období, kdy se žena těší na miminko si Andula prošla peklem. I když spolu jako rodiče vycházeli bývalí partneři obstojně, jedna z nejvtipnějších influencerek žila se synem několik měsíců sama.

O to víc pak její fanoušky překvapilo, když na začátku loňského roku oznámila, že se s Františkem dali opět dohromady. Následovaly společné dovolené, bydlení a samozřejmě Vánoce ve třech. Vše vypadalo jako dokonalý happy end, když se Andula na konci léta loňského roku pochlubila zásnubním prstýnkem. Svatbu dvojice plánovala na léto tohoto roku. K ní už ale podle všeho nedojde. Andula se svěřila s tím, že s Doležalem už netvoří pár tři týdny. Rozchod podle jejího vyjádření proběhl v klidu a míru a sobě i Františkovi přeje nové a lepší začátky s čistým štítem.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila psychologa Jeronýma Klimeše, jak dlouho vlastně rozpad vztahu člověka bolí. "Vždy se doporučuje to samé, co při úmrtí partnera. Tedy roční »vdovská« doba, než člověk »vychladne«, protože vztahy začínající dříve než do roka, to jsou »převozníci«. Někdy z nich může vzniknout trvalý vztah, ale většinou ne. Lze je považovat za vztahy na nějaké přežití a stejně tak se to dá dokázat statisticky, po dlouhých vztazích přichází tyto krátkodobé. Kdo vydrží být po rozchodu alespoň rok sám, tak to považuji za rozumnější," upřesnil odborník.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.