Mladá matka si vysnila dokonalé tělo. Po plastice skončila s následky, které ji málem stály život

Maminka z Birminghamu málem zemřela po operaci
Maminka z Birminghamu málem zemřela po operaci
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 4. 2021

Touha po štíhlé postavě a krásných křivkách nemusí mít vždy šťastný konec. Pro některé maminky jsou přirozené tělesné změny po narození dětí něčím, co by si občas přály změnit. Osmadvacetiletá Samantha z anglického Birminghamu vycestovala až do Mexika kvůli tomu, aby si splnila sen vypadat podle svých představ. Jenže představy jsou občas jedna věc a realita bohužel ta druhá.

V březnu 28letá Samantha odcestovala do Mexika, aby postoupila hned několik operačních zákroků, které ji měly zkrášlit a posílit její sebevědomí. V rámci plastických úprav bylo v plánu odstranění povislé kůže v oblasti břicha, vytvarování poprsí, jejich výplň silikonem a také liposukce. Vysněné křivky a štíhlá postava se zdály být téměř na dosah - podle mexického lékaře šlo o běžné chirurgické zákroky. Ale po operaci i během rekonvalescence začala mít mladá Britka vážné zdravotní komplikace.

"Nikdy jsem se necítila sexy a věděla jsem, že jedinou cestou, jak dosáhnout postavy, jakou jsem si přála, bude plastická chirurgie. Poté, co jsem přivedla na svět dceru a měla za sebou císařský řez, jsem to, jak vypadám, opravdu nenáviděla. Zůstalo mi břicho po těhotenství, kvůli čemuž jsem o sobě asi nejvíce pochybovala. Vždycky jsem si byla jistá tím, že až budu mít děti, nechám si tělo upravit, a tak jsem roky šetřila," cituje mladou maminku britský Daily Mail.

Žena strávila pět měsíců hledáním plastického chirurga, u kterého by proměnu podstoupila. "Mluvila jsem se ženami, které u lékaře, jehož jsem si vybrala, byly operovány a jejich zkušenosti byly kladné. Tak jsem do toho šla a rezervovala si u něj termín," vzpomínala Samantha. Po odletu do Mexika a osobní konzultaci byla ještě více nadšená a natěšená na výsledek. Operace proběhla 13. března a kvůli komplikacím trvala téměř o dvě hodiny déle.

Přesto, že Samanthě po ní bylo velmi zle a několikrát v průběhu pobytu ve zdravotnickém zařízení upozorňovala na některé viditelné problémy, pokaždé byla uklidněna s tím, že se jedná o zcela normální pooperační projevy, které ustoupí. Nakonec zvládla odcestovat zpátky do Velké Británie, ale nebýt lékařů v její rodné zemi, mohlo to mít pro ni fatální následky. Došlo totiž k infekci a nekróze tkáně. Lékaři, kteří ženu zachránili, považují zákrok chirurga za naprosté selhání, které dvojnásobnou maminku ohrozilo na životě.

"Doufám, že můj příběh pomůže jiným ženám uvědomit si, jaké komplikace jsou s plastickou chirurgií spojené. Z vlastní zkušenosti bych varovala před podstoupením jakýchkoli zákroků v zahraničí, protože různé země mají různé lékařské standardy," dodala Samantha, u které lékaři odvrátili riziko smrti. Stále však šetří peníze na zákroky, které by z estetického hlediska spravily napáchané škody a nesymetrie jejího těla, za které lékaři v Mexiku zaplatila v přepočtu asi 300 000 korun. Na internetu zahájila veřejnou sbírku, která jí má s výběrem financí pomoct.

Nejnovější epizoda reality show Výměna manželek tentokrát přinese zatím nejkontroverznější...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu