Mladík popsal, jak se nakazili lidé v Techtle Mechtle. Mladá žena přišla s bolestí hlavy, uvedl

V pražském klubu se nakazili několik desítek lidí.
V pražském klubu se nakazili několik desítek lidí.
Foto: Archiv Techtle Mechtle
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 7. 2020

V pražském klubu Techtle Mechtle se před několika dny nakazily desítky lidí od mladé ženy. Podle mladíka, který osudný večer v klubu byl, přišla 11. července do podniku nachlazená a s bolestmi hlavy. Mladík, který si přál zůstat v anonymitě a popsal, co se dělo pro Novinky, vyvrací, že by žena neměla příznaky.

Ten večer přišla do klubu s bolestí hlavy a necítila se dobře,“ uvedl pro portál s tím, že ze společných brček s ní popíjeli alkohol z velké nádoby hosté jen u jednoho stolu. Personál se popíjení neúčastnil.

Podle šéfky pražských hygieniků Zdeňky Jágrové, která se před časem k nákaze v klubu vyjádřila, byl u všech nemocných průběh nemoci lehký. Někteří neměli vůbec příznaky. To ale mladík odmítl.

Bylo mi několik dní fakt hrozně. Střídala se horečka a zimnice, měl jsem knedlík v krku a bolela mě hlava,“ svěřil Novinkám a dále uvedl, že o tom, že je nakažený, se dozvěděl až téměř týden po návštěvě klubu.

U vstupu měřili teplotu, kdo ji měl zvýšenou, musel pryč, což se taky minimálně v jednom případě stalo,“ doplnil.

Na večírku byla ten večer řada členů pražských sportovních klubů. Jedná se o fotbalisty rezervních celků Sparty, Bohemians 1905, Dukly či florbalisty pražského extraligového celku Black Angels. Karanténa následně zasáhla i jiná sportovní mužstva.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.