Účet za večírek v klubu Techtle Mechtle v Praze: Celkem 158 nakažených. Hygienici připravují povinné nošení roušek

V pražském klubu se nakazili několik desítek lidí.
V pražském klubu se nakazili několik desítek lidí.
Foto: Archiv Techtle Mechtle
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2020

Večírek v pražském klubu Techtle Mechtle má nepříjemnou dohru. Hygienici evidují ke středě v souvislosti s ohniskem šíření onemocnění COVID-19 v Praze - nočním klubu Techtle Mechtle prozatím 158 nakažených. Z toho 90 se účastnilo večírku, který se tam v polovině července konal, ostatní jsou jejich kontakty.

Pro Radiožurnál to dnes řekla šéfka pražských hygieniků Zdeňka Jágrová. Na vysokém nárůstu počtu nakažených v hlavním městě se podle ní podílejí i tábory, například v jednom příměstském bylo 19 případů nákazy.

"Přestože je počet hlášení velmi vysoký, stále se držíme s komunitním přenosem do 20 procent celkového počtu hlášení," uvedla hygienička. V současné době podle ní hygienici nyní připravují zavedení povinnosti nošení roušek ve všech veřejných budovách, blíže to ale nespecifikovala.

Podle Jágrové jsou nemocní hlášeni nejen v souvislosti s nočním klubem, ale také z příměstských táborů nebo táborů, které byly mimo území Prahy, ale účastnily se jich pražské děti.

Z ojedinělých případů v hlavním městě Jágrová zmínila domov pro seniory.

Pokud by se podle hlavní hygieničky epidemiologická situace v Praze dál vyvíjela nepříznivě, budou lidé muset nadále nosit roušky. Nyní platí povinnost nosit je v metru, v nemocnicích a v nepobytových zdravotnických zařízeních.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.