Mladík přišel o dolní polovinu těla kvůli tragické nehodě. Jeho milovaná ho neopustila a vzali se

Loren Schauers s manželkou Sabiou
Loren Schauers s manželkou Sabiou
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2021

Pravá láska dokáže překonat jakékoli překážky, které jí může osud přinést do cesty. Důkazem toho je příběh Lorena Schauerse, který následkem vážné nehody na rekonstruovaném mostě přišel o dolní polovinu těla a část pravé ruky. I když ho lékaři považovali za mrtvého, mladík se nevzdal a přežil. V těžkých životních chvílích mu byla oporou nejen rodina, ale i jeho přítelkyně Sabia Schauersová-Reicheová, která ho neopustila. Pár dostál svým předsevzetím a došlo také na plánovanou svatbu.

Loren Schauers měl v 19 letech velké plány s milovanou partnerkou Sabiou a po dokončení studií spolu chtěli začít žít. Měli v plánu našetřit peníze na vlastní dům a přemýšleli dokonce o rodičovství a založení rodiny. Mladík se věnoval nejen studiu, ale po škole ještě pracoval jako řidič vysokozdvižného vozíku, aby se mohl přiblížit vysněné budoucnosti. Jenže právě během jednoho pracovního dne došlo na rekonstruovaném mostě ve Wilsall v Montaně k vážné nehodě, kdy se strojem vážícím přes dvě tuny spadl z patnáctimetrového srázu. Polovina jeho těla a pravé předloktí zůstaly zaklíněné pod vahou stroje, ale byl v takovém šoku, že ani nedokázal vnímat bolest, i když zůstával při vědomí. Dolní část jeho těla byla rozdrcená.

Lékaři mu nedávali moc nadějí a chtěli, aby mu byla poskytnuta paliativní péče. Ale nakonec byl vrtulníkem transportován do nemocnice v Seattlu, kde se lékařský tým rozhodl podstoupit zoufalý boj o jeho záchranu – hemikorporektomii, amputaci dolní části těla a také pravého předloktí. "Nechat si amputovat polovinu těla nebyla těžká volba – byla to v podstatě volba života, nebo smrti. Má rodina a přítelkyně mě ujistili v tom, že zůstanou se mnou, i když svolím k amputaci," řekl Loren Schauers deníku The Sun.

Náročná operace se podařila a rok a půl měl Loren strávit hospitalizovaný v nemocnici, aby mohl začít s rehabilitací. Do toho však zasáhl začátek celosvětové pandemie koronaviru a pobyt v nemocnici mohl být pro mladíka naopak rizikový. Proto se po necelých 4 měsících vrátil domů. Okolí Sabiu nabádalo, aby ho opustila, protože nemohou vést normální život. Dívka se však nenechala ovlivnit a rozhodnutím zůstat s Lorenem jen potvrdila svou lásku k němu. Každodenní starost o jejího partnera pro ni není problém a nenechá se ničím odradit, i když je to mnohdy velmi těžké. Loren trpí po nehodě záchvaty paniky, má nekontrolované svalové křeče a kvůli oslabené imunitě trpí častými infekcemi.

Oba jsou aktivní na sociálních sítích a svůj příběh představili světu proto, aby lidem dokázali, že láska, silná vůle a odhodlání překonají všechno. Není divu, že mladík požádal Sabiu o ruku a pár 28. února letošního roku vstoupil do manželství, jak si plánoval před děsivou nehodou.

Herečka Katie Holmesová (43) si v lásce prožila po boku bývalého manžela Toma Cruise (60) ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.